Korona aşısında denk savaşı

Güneş Tacı salgınına karşı geliştirilen aşılar, keyif sektöründe ‘savaşa’ döndü. Anca ki, Pfizer’in yahut MEMLUK deva şirketlerinin medya bağlantılarıyla kötülenen gayrı aşılar, elde kalmaya başladı. Almanya’de bir dozu 1.78 euro olan 1.5 milyon AstraZeneca aşısı etkisiz namına bekliyor. Umum, medyanın etkisiyle ‘etkisi az’ diye niteleyerek bu aşıdan tevessül etmek istemiyor.

YATIŞLAR %94 DÜŞTÜ

İnsanlar, dozu 16 euro olan aşılara yönlendiriliyor. Yapılan araştırmalarda ise, mRNA tabanlı Pfizer ile AstraZeneca aşısının ‘aynı oranda hareketli olduğu’ ortaya daha çok. Der Spiegel dergisi, AstraZeneca’nın, hastaneye yatışları yüzde 94 oranında düşürdüğünü yazdı. Ruhiyatçı Gerd Gigerenzer, “Seçkin iki aşılama bile yoğun hastalıklara karşı bedel derecede bereketli dulda sağlıyor” diyerek konuştu.

SALGIN YILGINLIĞI ARTIYOR

Salgınla savaş önlemleri, insanları arkalamak için alınıyor. Fakat psikologlar, kısıtlamaların toplum ve can kuşu sağlığına oluşturduğu risklerin göz ardı edilmemesi gerektiğini savunuyor. Ruh Bilimci Stephan Grünewald’a bakarak, ayrıntılı vadeli açılım sunulamaması insanlarda, tükenmişlik hissi yarattı. Grünewald, “İnsanlar, sonsuza kadar tecritte üzere yaşayacağını düşünüyor” dedi.

AKARSU 200 milyon düze elan Pfizer-BioNTech aşısı aldı

 

BioNTech-Pfizer aşısının tedariki normale döndü

 

Share: