Sigorta devi korsanlara 40 milyon fidye ödedi

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ HABERLER SERVİSİ
ABD’nin bildirme şişman sigorta şirketlerinden biri olan CNA Financial’ın, mart ayında siber saldırıya uğradıktan sonradan 40 milyon dolardan çok fidye ödediği ortaya imdi. Bloomberg News’in haberine göre, müşareket çevik ve elektronik beyin korsanları üzerine FBI ve Kaynak Bakanlığı’nın Ecnebi Mevcudat Kontrol Ofisi ile bilgi paylaştı.

Sigorta şirketi sözcüsü Cara McCall, “CNA, bu konuyu ele alırken OFAC’ın 2020 kurtulmalık yazılımı kılavuzu bile karışma doğmak üzere bütün yasaları, düzenlemeleri ve yayınlanmış kılavuzları izleme etti” dedi. CNA yetkilileri, siber saldırının arkasında Phoenix ünlü grubun olduğuna inanıyor.

CNA’ya yapılan saldırının ifşası, Kolonyal Boru Hattı’nın Rusya merkezli siber insan DarkSide vasıtasıyla hacklenmesinden yemeden içmeden haftalar sonra gerçekleşti . Bu bilgisayar korsanlığı ABD’deki yeryüzü büyük yer yağı boru hattını kapattı ve Güneydoğu’da paniğe bozukluk oldu. CEO Joseph Blount, Colonial’ın DarkSide’a 4.4 milyon dolarlık bire bir fidyeinecat ödediğini açıkladı. FBI detaylı zamandır şirketlere kurtulmalık yazılımı vasıtasıyla vurulduklarında ifa yapmamalarını referans ediyor. Ancak şirketler kritik veriler çevirmek amacıyla fidyeinecat bitmek zorunda kalıyor.

Sigortacı bittabi fidye yazılımın ilk kurbanı oldu?

Yer Yağı hattına hücumcu siber korsanlara 90 milyon dolar fidyeinecat

Share: