Repo artışları saklı yazı paraları lacerem etkiler?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

12 Ev’ta Los Angeles’ta hayatiyetli 30’lu yaşlardaki tıpkı kol herif 8,700 non-fungible token’ı (NFT) piyasaya sürdü. Anime stili karakterler Azuki adını taşıyordu ve her biri 3,400 dolardan almaç bulacaktı. NFT’lerin topu 3 zaman zarfında satıldı ve 29 milyon dolar gelir getirdi. Bundan birkaç periyot sonraları 2 milyon dolar değerindeki diğer NFT’ler birlikte satıldı. 11 Şubat’a kadar Azuki, OpenSea kabilinden birçok NFT piyasasında 300 milyon dolarlık prosedür hacmi oluşturdu.

Bildirme fiyatlı Azuki demin yarım milyon dolara iş görüyor. Elan düşük fiyatlıları ise 36 bin dolardan müşteri buluyor. Forbes’un haberine göre geçtiğimiz kamer toplam Azuki satışları, Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks üzere genişlik bilinen token’ların da satışlarını geride bıraktı. Azuki şimdiden cemi zamanların yeryüzü çokça muamelat gören sekizinci NFT’si konumuna yerleşti. Azuki’nin ardındaki bidayet-up şirketi Chiru Labs yeniden satılan her Azuki NFT’sinden %5 uzlaştırma ödemesi alıyor. Bu üstelik şirketin telif haklarından 15 milyon dolar gelir sağladığı anlamına geliyor.

Chiru’nun dört kurucusunun kimlikleri bilinmiyor. Bu da gizliliğiyle aşina kripto dünyası amacıyla mucize değil. Fakat Chiru’nun beşinci nazik ismi baziçe sektöründe tanınıyor: Arnold Tsang. İki hafta önceye büyüklüğünde 39 yaşındaki Tsang, Owerwatch için karakter tasarladığı ayrımsız maaşlı işe sahipti. Activision Blizzard’a ilgili olan oyunda toplamda 60 milyon kayıtlı oyuncu bulunuyor. Zaman Tsang kül zamanlı namına Chriu’evet katılıyor ve gereksiz zamanlarında tasarladığı Azuki markasını şişirmek amacıyla çalışmalarına başlıyor.

Tsang, “Azuki amacıyla hayalimiz devasa benzeri fikri mülkiyet haline gelmesi” dedi. Yürek temin etmek hesabına kimliğini açıkladığını belirten Tsang, “kimsenin parasını alıp terk edilmiş adaya yerleşmeyeceğim” dedi.

Tsang ve Chiru’nun dört kurucusu, NFT çılgınlığının sonuç kazananları. Geçtiğimiz yıl boyunca beş almanak göz adeta patlama yaşadı. OpenSea’birlikte yalnızca eş ayında 5 bilyon dolar mesabesinde NFT işlemi gerçekleşti. CryptoPunk koleksiyonunu oluşturan 10 bin NFT’nin değeri deminden tahminî 4 bilyon dolar. Bu da Nordstrom evet da H&M kabil dev markaların ortalık değerinden haddinden fazla elan erdemli.

Bu tıpkı zamanda birçok sahte NFT’nin birlikte ortaya çıkabildiği, oldukça riskli tıpkısı piyasa. finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre andıran zamanda Reuters’ın bakir benzeri NFT platformuna yönelik araştırmasının sonucunda, geçtiğimiz kamer yapılan sunu erdemli meblağlı 27 NFT işleminin, sadece iki cüzdandan gerçekleştiği ortaya imdi. Sunma büyük meblağlı 100 mir, yalnızca 16 cüzdanın katılımıyla gerçekleşti.

Chainalysis verilerine bakarak, herhangi bir ay binin üzerinde NFT koleksiyonu piyasaya sürülüyor. Azuki yatırımı bile kâin Chicago merkezli 100 milyon dolarlık NFT envestisman fonunun yöneticisi Andrew Steinwold, Azuki’nin laf açısından az çok dolgunca olduğunu söyledi. Azuki’ye müteveccih erdemli ilgiyi tetikleyen tıpkısı bambaşka amil birlikte anime musahabe eserlerine yönelik bastırılmış dilek. Geçtiğimiz biraz yılda Netflix anime içeriklerini zenginleştirdi ve 2020’nin akıbet döneminde Netflix 100 milyon hanenin dünya üzerinden sunma beş altı bire bir anime programını izlediğini açıkladı.

2021’mağara ağustos ayında 0N1 Force isimli NFT koleksiyonu anime stiliyle piyasaya sürüldü. Bundan iki hafta sonradan, NFT’lerin sayı farkı fiyatı 1,500 dolardan 30 bin dolara yükseldi. Fakat henüz sonra projeye yönelik ilgide anif tıpkısı düşüş meydana geldi. Chiru’nun kurucularından, Zzzagabond adını kullanan can, Asyalı yatırımcıların sunu pahalı Azuki NFT’lerinden bazılarını satın almış olabileceğini söyledi. Açıklamasında, “benim tahminim, bu yatırımcıların ilk defa kendilerini yansıttığını düşündüğü bir konuşma eseri gören Asyalılar olduğu yönünde” dedi.

Devamında, “Azuki’nin satın aldıkları ilk NFT olduğunu söyleyen birçok Asyalı yatırımcıyla tanıştım” ifadesini kullandı. Chiru daha çok Azuki markasını yükseltmek için çalışacak ve telif hakkı haklarının ötesinde eskimemiş sağlık kaynakları arayacak. Gücük Ay ayının böylece Azuki için bire bir urba koleksiyonu piyasaya sürülecek.

Fon yöneticilerinin 3’te 2’si kripto yatırımlarına alın

 

Metaverse kredilerinde patlama yaklaşıyor

 

Sevgililer Haset’nde Bitcoin unutuldu

 

Share: