ABD’de bölüt engelsiz duman şirketleri rekorlar kırıyor

FINANSGUNDEM.COM DIŞ DUYUM SERVİSİ

Amerika’birlikte tıbbi tütün satışlarının erkin bırakılmasından sonraları Amerika’de tütün tarımı bakir şirketlerin ortaya çıkmasının önünü açtı. Piyasaya rekorlar kırarak giren ABDli esrar şirketleri bölüt açılarak Nasdaq’ta özen çeken paylar arasına girmeye başladı.

Amerikan iştirak Akerna duman endüstrisiyle Nasdaq’a çabuk tıpkı antre yaptı. Akerna şirketi Ekim 2018 yılında Billingsley ve MJ Freeway şirketlerinin rakipleri MTech şirketi karşısında birleşmesiyle ortaya sâdır bir müşareket.

2020 önce çeyreğinde 3.2 milyon dolar kâr beklentisiyle giren Akerna’nın bu beklentisi eski çeyreğe bakarak %39 elan çok. Mümasil zamanda Avrupa’evet ve Mutedil Amerika’ya açılan şirket yıpranmamış iş imkanları da sağlıyor.

2019 son teşrin ve açıklık ayları ortada şirketin stokları %140 büyüdü. Şeriklik meyan ayında ayında yıpranmamış para müdürünü açıkladı ve Kanada merkezli uygulayım bilimi tedarikçisi Ample Organics’le 45 milyon dolarlık anlaşmasıyla Kanada pazarına birlikte girmiş oldu.

Akerna amiyane aynı Akerna’ nın, kökleri teknolojiye dayandığından, gelişimi bundan sonra bütün namına kendir üretimi veya dağıtımına dayanmıyor. Şirket başarısını bu haddinden fazla yönlülüğüne verecekli. “Tütün ekonomosi Akerna’yla yayılıyor” şirket CEO’su Jessica Billingsley endüstrinin omurgalarından birisi olduklarının altını çizdi.

Share: