Powell’dan sayısal mülk açıklaması

KUL Model Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Arsıulusal Ödemeler Bankası (BIS) İnovasyon Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen “Dijital Dünyada Hat Bankası Yöneticileri için Ortaya Çıkan Güçlük” başlıklı panelde konuştu.

Mal sektöründe alelhusus ödemelerde aceleci teknolojik tıpkısı değişim çağında olunduğuna belen eden Powell, inovasyonun ekonomide üretkenliği artırmanın anahtarı olduğunu ve Fed’in etraflı süredir sorumlu inovasyonu desteklediğini rapor etti.

Powell, merkezi olmayan mal kabil yıpranmamış teknolojilerin ifa sisteminin verimliliğini açık artırma ve daha kompetitif tıpkı finansal ortamı isteklendirme ika potansiyeline cemaat olduğunu vurguladı.

Finansta dijitalleşmenin risklerine bile belen eden Powell, “Kâin aranjör çerçevelerimiz dijital bire bir acun isteyerek oluşturulmamıştır. Sabitkoinler (stablecoin), hat bankası sayısal dünyalık birimleri ve daha umumi olarak dijital mal, bulunan kanun ve düzenlemelerde veya hassaten ağız ağıza kullanılmamış kurallar ve çerçevelerde uymazlık yapılmasını gerektirecektir.” dedi.

“Suret bankası sayısal mal birimi gizliliği koruyabilmeli”

Jerome Powell, bazı dijital ürünlerin çevre oynaklığının olduğu zamanlarda bittabi hareket edeceğini bilmediğini, bazılarının da mali istikrarı tehlikeye atabileceğini söyledi.

Powell, Fed’in bodur süre geçmiş ödemelerde paranın geleceği karşı ayrımsız rapor yayımladığını anımsattı.

Fed’in format bankası sayısal mülk birimi konusunda daha bir karar vermediğini belirten Powell, “Ayrımsız hat bankası sayısal servet biriminin potansiyel kullanma durumlarını, faydalarını, maliyetlerini ve risklerini canlı namına inceliyoruz.” dedi.

Powell, suret bankası dijital mülk biriminin bire bir bireyin kimliğini doğrulayabilmesi ve gizliliğini koruyabilmesi, degaje olarak kabul edilen bire bir ödeme şekli olması gerektiğini söyledi.

ESIR’den sayısal mal adımı: Biden imzaladı

 

IMF’den sayısal paralara ilişik kullanılmamış rapor

 

Umum-Erian: FED politikaları gelişmekte olan ülkelere benziyor

 

Powell: Fed gerekirse 25 temel puandan aşkın nema artışı yapacaktır

 

Share: