AXA’nın dip düzey yönetiminde değişim

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

AXA’dan yapılan açıklamada, Antoine Gosset-Grainville’in nisan 2022’den itibaren Yönetim Kurulu Başkanı Denis Duverne’mağara yerini alacağı söylendi. Gosset-Grainville, sigorta şirketinin komitesi marifetiyle iki sene süren aynı sürecin böylece düşünce birliğiyle seçildi. Duverne, “kurulun halefim Gosset-Grainville üstünde oy birliğiyle karara varmasından memnunum” dedi.

Açıklamasının devamında, “Antoine’nin hisse senedi dünyası ve halkla münasebat alanındaki şümullü tecrübesi ve Paris’te kalburüstü tıpkı hukuk şirketi kurarak girişimci yanını üstelik göstermiş olması, AXA’evet büyük kâr sağlayacak ve grubun başarısının bir sonraki aşamasına yan vermesine apotr olacak. Önümüzdeki sene, problemsiz ayrımsız geçiş sürecini tedarik etmek adına, Antoine ile andıran çalışmayı iple çekiyorum” ifadelerini kullandı.

Insurance Business Mag’ın haberine göre, Gosset-Grainville AXA’nın yönetim kuruluna 2020’nin haziran ayında seçildi ve şirketin mal komitesinin de üyelerinden biri. Gosset-Grainville’mağara hesaplı ve finansal yönetim alanında da şümullü tecrübeleri bulunuyor. Çünkü 1997 yılında, Avrupa Birliği’nin Soylu Erki ve Finansal Komitesi’nde yer aldı.

Gosset-Grainville 2007 yılında, Fransa Başbakanı’nın, konuşu ve mali konulardan mesul Kabine Direktör Yardımcısı kendisine görev yaptı, ayrımsız zamanda Fransa’nın yatırım portföyünün yönetiminden bile sorumluydu. 2010 yılında ise Fransa’nın yatırım kolu Caisse des Dépôts deri Consignation’un Müdür Yardımcılığı’na atandı. Henüz sonraları ise 2012 yılının gücük ay ve orak ayı ayları ortada, kurumun eğreti CEO’su adına fariza yaptı.

Ahbaplık şirketi BDGS Associés’in üstelik kurucularından olan Gosset-Grainville 1999 ve 2020 yılları ortada, Avrupa Komisyonu’nda ticaret üzerine, iktisat ve büro danışmanıydı. Gosset-Grainville, “dümen kurulunun bana olan güveninden onu duydum ve geçtiğimiz yıllarda Fransa’nın ve arsıulusal finansın amiral gemisi haline gelen bu şişman şirketin tarihinin bir parçası olmaktan gelgel duyuyorum” dedi.

Açıklamasının devamında, “tıpkısı zamanda Bahir Duverne ve CEO Thomas Buberl’e bana güvendikleri için teşekkürname gelmek istiyorum. Nisan 2022’de problemsiz bir geçişin sağlanması için ati sene Denis Duverne, Thomas Buberl ve umumi heyet üyeleriyle mümasil temasta çalışmayı iple çekiyorum” ifadesini kullandı.

Şişkinlik korkusu altına yönlendiriyor

 

Charlie Hebdo’nun Meghan Markle karikatürü tartışma yarattı

 

Günün balaban ortaklık haberleri 15/03/2021

 

Share: