Otomotiv devi 250 bilyon euroluk işe el attı!

Satın alındığı günden bugüne kısaca benzeri buçuk yıl içinde sürekli adblue hatası veren otomobili ayrımsız makule onarım edemeyen Borusan Otomotiv’mağara bünyesindeki Borusan Avcılar servisi balaban tıpkısı skandala daha imza attı. Adblue hatasıyla servise giren makine 8. devir “Tek sav bulunmayan, çıktı ayrımsız daha hata mesajı vermeyecek” denilerek müşteriye konfirmasyon edilmek istenirken, müşterinin, “Aracın deposuna baktınız mı, ne kadar adblue var?” sorusuna, servis yetkilileri “Biz bakmadık doğrusu meşbu değil mi?” diye niteleyerek cevap verdi. Yani adblue hatasıyla servise götürülen aracın deposunda ne büyüklüğünde adblue olup olmadığı taharri edilmedi!

DEPODAKİ MİKTAR BİLİNMEDEN NASIL TEST YAPILDI?

Adblue bittiği için yolda kalan ve öz imkanlarıyla benzen istasyonundan aldığı tıpkı miktar adblue’yu depoya koyan mağdur müşteri, “Evet depoda ne kadar adblue olduğunu körlemeden şüphesiz sinav yaptınız?” diye çıkışıyor. Servis yetkilileri ise müşteriyi sakinleştirmek için “Anında dolduruyoruz” diyerek harekete geçiyorlar. Fakat kamera, “Tıpkı elan zinhar aracıma elinizi sürmeyin” diye niteleyerek bakir tıpkısı skandalı önlüyor.

10 BİN KİLOMETRE DENİLİYOR AMMA 4-5 BİN KİLOMETREDE BİTİYOR

Ara Bulucu servise teyit ederken mağdur müşterinin, “Adblue bittiği amacıyla aracı çalıştıramadım, deposuna tıpkısı hacim ekledikten sonradan size getirdim. 10 bin kilometrede tıpkısı doldurulması gerekli dediğiniz adbloue deposu 4-5 bin kilometrede bitiyor. Bunu henüz evvel birlikte yüz kere size ilettim” şeklindeki uyarısına rağmen aracın deposu arama edilmeden müşteriye doğrulama ediliyor.

Müşterilere yetkili servise gelmesi, fahiş fiyatlarla bakım yaptırması adeta dayatılıyor. Ancak Borusan Avcılar servisi yetkililerinin aracın bellek kayıtlarından önceki dönemde verilen hata mesajlarının kontrol edilebileceğini bile bilmediği ortaya çıkıyor.

Benzeri eski adblue hatasında dahi “570 liralık vermezseniz, depoyu doldurmazsak bu araca bakamayız diyerek” hangi kadar dünyalık göz olduklarını gösteren servis yetkilileri, müşterinin defalarca servise gelmesinin yaşattığı mağduriyetleri önemsemiyor üstelik…

beraber, benzin istasyonlarında 10 litresi 70 liraya satılan adblue’nun 18 litresi 570 liraya satılıyor. 18 litrenin tamlık olarak konulup konulmadığı birlikte bilinmiyor.

TÜRK USTALAR “DAVA BULUNMAYAN” DEDİ, AÇAR ALMANLAR’IN NEYMIŞ KONTROLÜNDEN GEÇTİ

Üç kere bire bir hatayı veren ve gelişigüzel seferinde “Tıpkısı elan günah mesajı vermeyecek” denilerek müşteriye tasdik edilen ve ayıplı mülk kategorisine giren aracın bozukluk rastgele seferinde ayrımsız hatayı verdiği ise son servis işlemlerinde ortaya çıkıyor. Borusan Avcılar servisi adblue hatasıyla gelen aracın deposunda adblue olup olmadığını evet birlikte imtihan ederken sarrafiye ve son değerini arama etmiyor. her tamirhaneye gittiğinde çırakların birlikte ilk bakacağı depo rezervine yetkili servisin ehlihibre kadroları bakmıyor. Henüz elhak merak da etmiyorlar. Elhak mağdur alıcı adblue eklediği amacıyla çevirici şimdilik hata mesajı vermiyor. 8 çağ serviste artan aracı türlü testlere sokan hatta Türk ustaların incelediğinde tek öz bulamadığı daha sonra Alman ekibin incelemesinden geçen aracın falsolu parçalarının değiştirildiği söyleniyor. Çıngı değişikliği hangi kadar akıllıcasına adsız sansız fakat Alman ekibin üstelik depoyu arama etmemiş olması, yapılan sinav sonuçlarının müşteriye sunulmaması, beceriksizliğin sunma mefret göstergesi yerine yorumlanıyor.

Alırsın BMW olursun kıymetsiz

Share: