New York’ta kullanılmamış mutant virüs belirleme edildi

ESIR’üstelik iki ayrı araştırma ekibi New York’un merkezinde ve kuzeydoğusunda keder donör eskimemiş benzeri Kovid-19 mutasyonu tayin ettiklerini açıkladı.

Columbia Üniversitesi Tababet Merkezi’ndeki ekipler vasıtasıyla belirleme edilen mutasyona genomik araştırmacıları marifetiyle B.1.526 adı verilirken şehrin şişman tıpkı bölümünde mutasyonun tespit edildiğini açıkladılar.

Vücudun aşılara verdiği reaksiyondan kaçabilen ve daha koca arkaç gelebilen mutasyonun Güney Afrika mutasyonuyla gâh benzerlikler taşıdığı belirtildi.

AKIBET BİRKAÇ HAFTADIR ARTIŞIN SEBEBİ TESPİT EDİLDİ

Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki bir takım, “Fasıla sonundan Şubat ortasına kadar kullanılmamış mutasyonun tayin oranında dengeli tıpkısı artım gözlemledik. Akibet iki hafta ortamında ise yüzde 12,7’ye vasıl endişe verici benzeri artışı tespit ettik” derken CNN’e mütekellim kol, “Sonuç beş altı haftadır tanıdık bulut donör artım, bu mutasyon sebebiyle gerçekleşti” dedi.

Mesai ekibini başöğretmen Columbia Üniversitesi’nden Araştırma Merkezi Direktörü Dr. David Ho, “Bu değişinim galiba New York’taki evlerde ortaya bundan sonra” dedi. Ho, “Virüsler rastgele devir mutasyona uğrar. Ne büyüklüğünde çokça insan enfekte olursa ve hangi büyüklüğünde etraflı süre enfekte olursa, virüslerin trok şansı o büyüklüğünde artar. Bire Bir hastanın vücuduna aynı virüsün milyarlarca kopyası girebilir, içeride değişken veya mutasyona uğrayabilir” şeklinde konuştu.

KALİFORNİYA MUTASYONU TESPİT EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz dönüş Kaliforniya Titr Francisco Üniversitesi’nden vukuf insanlarının yaptığı yeni tıpkı araştırmada, Kovid-19’un elan fazla bulaşan ve ızdırap rahatsız edici kullanılmamış aynı varyantının bulunduğu belirtilmişti.

bahis konusu araştırı ekibinin, 1 Ilkgüz 2020-29 Karı 2021’dahi eyaletin 44 bölgesinden 2 bin 172 test örneği üzerinde yaptıkları inceleme sonucu Kovid-19’un eskimemiş türüne rastladıkları kaydedilen araştırmada, “B.1.427/B.1.429” yahut “20C/L452R” adı verilen kullanılmamış türün İngiltere ve Güney Amerika’dahi ilk defa ortaya çıkan Kovid-19 varyantlarından değişik tıpkısı değişinim modeli sergilediğine özen çekilmişti.

İngiltere Esenlik Bakanı:Mutasyonlarının yayılmasını arama etmeyi başardık

 

Herif: İnaktif aşının mutasyondan birkaç etkileneceğini söylemiştik

 

Share: