Japonya’da sabitkoinler için kanuncu aranjman

Japonya, Terra’daki çöküşün arkası sıra sabitkoinler için yasal aranjman getirdi.

Japonya parlamentosu, sabitkoinlerin kanuncu statüsüne netlik kazandıran bire bir tasarıyı onayladı. Kullanılmamış yasaya göre sabitkoinler yen veya eksantrik tıpkısı millî dünyalık ile ilişkilendirilecek ve sahiplerine bunları saymaca değerde istimal hakkını güvence edecek.

Eskimemiş yasa, sabitkoinlerin sadece lisanslı bankalar, kayıtlı aracı kurumlar ve tröst şirketler vasıtasıyla çıkarılabileceği anlamına geliyor. Mevzuat Tether kabil denizaşırı kurumlardan mevrut varlığa dayalı kâin sabitkoinleri yahut onların algoritmik muadillerini ele almıyor.

Dünyanın dört bir yanı sıra hükümetler, TerraUSD’nin çökmesinin ve sanki tehlikesiz varlığın milyarlarca dolarlık kayıplara posta açmasının peşi sıra kripto dünyalık sektörünün çok kocaman bire bir parçası olan sabitkoinlerin etrafına düzenlilik bariyerleri dikmek için yarışıyor.

CoinGecko marifetiyle derlenen verilere göre, bu soy tokenların toplanmış etraf değeri yaklaşık namına 161 bilyon dolar.

Yeni kanuni söve tıpkısı sene zarfında yürürlüğe girecek. Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı, önümüzdeki aylarda sabitkoin ihraççılarını başöğretmen düzenlemelerin başlayacağını söyledi.

Mitsubishi UFJ Trust ve Banking Corp., kanuni söve yürürlüğe girdikten bilahare Progmat Coin adlı kendi sabit parasını çıkarmayı planladığını söyledi.

Mitsubishi UFJ Financial Group Inc.’in birimi olan banka, tokenin tıpkısı cüret hesabına yerleştirilen yen tarafından ağız ağıza destekleneceğini ve yazılı değerde söndürme garantisi vereceğini söyledi.

İngiltere sabit coin’lere ahali atacak

 

Kripto nukut 10 ayın sunu düşük seviyesinde

 

Ilımlı Afrika Cumhuriyeti’nde saklı yazı nukut resmi yerine kullanılmaya başlandı

 

Share: