Muazzez Yıldırım’a yıpranmamış sevgili

FENERBAHÇE Spor Kulübü Başkanı Ermiş Yıldırımşike davasının ardından, desise soruşturmasını yürüteç ve iddianamesini hazırlayan savcılar Zekeriya Münezzeh veMehmet Sağlam’mağara şikâyeti üzerine bir defa elan maznun oldu.Habertürk gazetesinin haberine bakarak, Kadıköy Savcısı Ümit Hulise Koçal eliyle hazırlanan iddianamede, sanık Aziz Saika’ın 2 Temmuz 2012’dahi boşaltma edildiği ve 28 Temmuz’da Fenerbahçe Yüksek Meclis Oturmuş toplantısında yaptığı konuşmada iki savcıyı kastederek hakaretlerde bulunduğu müstakbel sürüldü.

İddianamede, Muazzez Saika’ın savcılar Temiz ile Katı için “Kaldı ki bizimsilahlı suç örgütü olmadığımızı arz gani bilenler bu kararları alan ve aldırtanlardır. Bizimle değme fırsatta görüşen, aşındırmak yiyici, top oynayan, bizlerin de imzalarıyla Fenerbahçe kongre üyesi olandır. Genişlik özellikle da Galatasaraylı çıkışlı savcıdır. Zaten bize bu süreçte bildirme keder veren ağrımıza revan arkadaşımız dostumuz yerine yanımızda düzlük alan, bizleri açılışlara davet eden, birlikte Fenerbahçemaçlarını seyrettiğimiz bu kişilerin heminsanı ilişkilerimiz sırasında bizleri dinliyor ve izlem ediyor olmalarıdır ve henüz ötesinde bu kişilerin bizlere şikeden ve ahlaktan bahsedebilmeleridir. Ezcümle onlara gidi diyorum” dediğine saha verildi.

2 yıldan 4 yıla büyüklüğünde mapushane cezasının istendiği iddianamede Sebep’ın değme tür seçilmiş ve seçilme ehliyetinin elinden alınması bile dilek edildi.

YILDIRIM anket sırasında verdiği ifadede hedefinin savcılar olmadığını belirterek, “Ben hangi Zekeriya Günahsız’ü ne bile Mehmet Sağlam’i hangi üstelik herhangi bir insanı meram almış değilim. Bana ve kulübüme
yapılan bu davranışların hukuka ve ahlaka uygun olmadığını ifade etmem için söyledim. Bu
konuşmada on paralık kimseyi erek alarak konuşmadım” demişti.

Share: