Motorine 2 zaman sonra eskimemiş tıpkı zam elan! Fiyatı 25 lirayı geçti

Rusya- Ukrayna savaşı dolayısıyla petrol piyasasında yaşanan sansasyon dolayısıyla akaryakıt fiyatları birlikte daim tahavvül göstermeye bitmeme ediyor. 2 dönme önce motorine 79 kuruş remiks, benzine ise 83 kuruş tenzilat gelmişti. Bu gece akaryakıta ayrımsız zam daha geldi. Motorinin litresi 1 teklik 7 kuruş arttı.

FİYAT KAÇ LİRA OLACAK?

Zammın peşi sıra motorinin litresi İstanbul’da 25 lira 7 kuruşa, İzmir’birlikte 25 lira 20 kuruşa, Ankara’da ise 25 lira 19 kuruşa çıktı.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin dahi karışma olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki tebeddülat baz alınarak rafineriler eliyle hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca meri fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre aşağı tadilat gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan yegâne sendika olan EPGİS üzerine yanlışlık duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana büyüklüğünde akaryakıttaki değer değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.Share: