19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali sona erdi

19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali sona erdi

Festivalin kapanışı Güldestan ile yapıldı

MUĞLA – Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 19. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, İstanbul Şevket Opera ve Balesi’nin “Güldestan” eserinin gösterimi ile sona erdi.

Hars ve Turizm Bakanlığı Oran Opera ve Balesi Umumi Müdürlüğü marifetiyle, Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla Bodrum Kalesi Yıldız Hendeği’nde düzenlenen 19. Arsıulusal Bodrum Bale Festivali, 6 Ağustos günü İspanyol Aida Gomez Raks Topluluğu’nun Flamenko gösterisi “Carmen” ile başladı.

Cesamet Opera ve Balesinin cesim klasiklerinden “Romeo ve Jüliet”, İzmir Fehamet Opera ve Balesi’nin “Geceleyin” ve “Bach Alla Turca”, Mersin Kerem Opera ve Balesi’nin “Hamlet” temsilleri ile devam fail 19. Arsıulusal Bodrum Bale Festivali, kapanışı İstanbul Fehamet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu’nun “Güldestan” ünlü eseri ile yaptı.

Koreograf ve eğitmen Beyhan Murphy’nin 2004’te Mercan Balığı Dede ile hazırladığı, o günden bugüne Mersin, Antalya, Samsun, İzmir ve İstanbul atılmak için 5 Azamet Opera ve Balesince yerleşik sahnelerinde ve Hollanda, Çin, Almanya, Şimal Makedonya, KKTC, Bosna-Hersek, Cezayir, Fransa ve Arnavutluk’ta sahnelenen “Güldestan”, Bodrum’birlikte dahi balaban tabiat topladı.

Libretto ve koreografisi Beyhan Murphy, müzikleri Mercan Balığı Dede’ye ilgilendiren Güldestan’ı çokça sayıda sanatsever izledi.Share: