‘Şahin’ envantere girdi

Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii ve Aselsan işbirliğiyle insansız çekicilik araçlarının imhası amacıyla geliştirilen ”ŞAHİN” isimli fiziki imha sistemi envantere girdi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Görgüsüz irfan ve kurulum özelliklerine erbap ŞAHİN, nazik tesislerin korunması, çizgi güvenliği, gelgel savunma üzere alanlarda kullanılabilecek.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanı İsmail Çıpa, mini-güçlükle insansız albeni araçlarının (İHA) imhası amacıyla geliştirilen ŞAHİN 40 mm Fiziki İmha Sistemi’nin ilk kez envantere girdiğini bildirdi.

Çıpa, Twitter’dan sisteme ait paylaşım yaptı.

Mini-elverişsiz İHA’ların imhası için geliştirilen ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin ilk defa envantere girdiğini bildiren Çıpa, “Cılız irfan ve kurulum özelliklerine sahip ŞAHİN, ciddi tesislerin korunması, hat güvenliği, hava savunma üzere alanlarda kullanılabilecek. Hayırlı olsun.” bilgisini verdi.

Bekçi atışı hesaplama yapabiliyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığından yapılan açıklamaya bakarak, Başkanlık ile ASELSAN beyninde imzalanan sözleşme kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirilen ŞAHİN sisteminin kabul faaliyetleri tamamlanarak envantere kazandırıldı.

Döner kanatlı ve çakılı kanatlı mini-ensiz İHA, maket uçak tehditlerinin imha edilmesine yönelik geliştirilen ŞAHİN, radardan bildirilen konuma yönlenme (bağlantı) sağlayarak uğur takibi ve hedefe müteveccih balistik hesaplama yapabiliyor.

Bütün, ciddi tesislerin korunması, çizgi güvenliği, çekicilik savunma kabilinden alanlarda kullanılabilecek. bununla birlikte, çekilebilir römork üstünde kâin ve modüler herkes mimarisine ehil olan ŞAHİN sistemi yalınç vukuf ve kurulum özelliklerine cemaat.

Eurovision ödülünü sattılar! SIHA alacaklar

Sırbistan Türkiye’den SİHA takanak

Defans sanayii 10 bilyon dolar ciroyu aştı

 

Share: