Moody’s’den sigorta şirketlerine kerte uyarısı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Moody’s MEMLUK’deki avlu sigortacılarını güven notlarının düşürülebileceği üstüne uyardı. Bu düşüş, çakılı gelirli portföylerindeki korona virüs pandemisi sebepli zaafiyetlerden kaynaklanıyor.

Güven derecelendirme kuruluşu, bir nice sigorta şirketinin bitiren hassasiyeti olan sektörlerde dokunaklı zaafiyetlerinin bulunduğunu ve güneş tacı virüs dolayısıyla yürürlüğe giren karantina önlemlerinden ve az talepten erdemli miktarda etkilendiğini söyledi.

Çekicilik yolu şirketleri, restoranlar, oteller ve otomotiv sektörü olduğu büyüklüğünde, yakıt fiyatları bile pandemiden yoğun çarpış aldı. yaşam güvencesi alanında müteharrik sigorta şirketleri üstelik bu sektörlere ilişkin olan BAA notlu kurumsal tahvillerde iri paya sahip. Alelhusus üstelik mahrukat alanında.

Reinsurance News’in haberine bakarak, Moody’s’in Başkan Yardımcısı Manoj Jethani, “çeşitlilik cesaret notlarında henüz çok düşüş riskini aynı miktar ortadan kaldırsa bile, yatırımların kalitesinin önüne geçemez” dedi.

Jethani’ye bakarak, “güven notlarının düşürülmesi batmış emniyet riskini göstermekle kalmıyor, tıpkısı zamanda ESIR’nin sahn sigortacılarının sermaye yeterliliğini da zayıflatıyor.”

ESIR’li maltalık sigortacıları amacıyla emniyet notlarındaki bu yeni düzenleme, yakıttaki 131 milyar doları geçen kurumsal tahvilleri zımnında ortaya çıkan ayrımsız risk.

Mütemmim hassasiyetinin erdemli olduğu sektörlerde talepte salah ve biberli senaryoların gerçekleşmesindeki ipham göz uğrunda bulundurulduğunda, Moody’s resülmal oranı ve erinç kalitesinin, yüreklilik notu elan de düşürüldüğü takdirde zarar görebileceği uyarısında bulundu.

Cesaret notlarındaki düşüşler, küresel yakıt ve yer yağı üreten şirketlerini 2020 yılının ilk yarısında vurdu ve enerjiyle bağlantılı varlık değerleri bazı sigortacılar için düştü. Eskimemiş düşüşler üstelik gündemde.

Bu sigorta şirketleri, bu yatırımları 2020’nin önce yarısında gerçekleşmemiş uymazlık namına rapor etti. Gâh durumlarda üstelik bağan notlu holdinglerin değeri düştü.

Ancak Moody’s’e göre, ÇAKER’de hesaplı motivasyon paketleri ve üçüncü çeyrekte mahrukat ve petrol fiyatlarındaki artım, sigorta şirketlerinin bu alandaki gerçekleşmemiş zararlarını telafi etti.

Sigorta krizi küresel tedbir zincirini zılgıt ediyor

 

Sigorta şirketleri pandemide satır aralarını okuyor

 

Moody’s: Yer Yağı fiyatları 2021’e kadar 40-45 dolar ortada

 

Share: