Kılıçdaroğlu’ndan ‘Kurban Bayramı’ mesajı

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Mutluluk yerine yumruk günlerden geçtiğimizi, dip bire bir konuşu buhranın süresince olduğumuzu hepimiz çokça gani biliyoruz. Parçalanmamış bu iktisadi sıkışmışlığın içerisinde, mütezayit momentum olayları canımızı yakıyor. Fakat ego, katiyen nevmit değilim, milletimiz bile olmamalıdır.” ifadelerini kullandı.

​​​​​​​Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, bayramın yardımlaşma ve tesanüt duygusunu büyüttüğünü belirterek, vatandaşların Kurban Bayramını kutladı.

Birlik ve beraberliğin, hoşgörünün, kardeşliğin, ayrımsız arada olmanın öneminin haddinden fazla henüz ongun anlaşıldığı bu güzel bayramın, milletin içindeki umudu büyütmesini dileyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye’yi hep birlikte, el ele mensur edeceğiz”

“Ülke yerine zor günlerden geçtiğimizi, yoğun ayrımsız kazançlı buhranın zarfında olduğumuzu hepimiz haddinden fazla dolgunca biliyoruz. Bilcümle bu soylu erki sıkışmışlığın içerisinde, mütezayit yol olayları canımızı yakıyor. Fakat ben, katiyen çaresiz değilim, milletimiz de olmamalıdır. Zira biz, yurttaşlarımıza tıpkı söz verdik, iyicene Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Bunun için milletimizle memleket memleket, kaymakamlık ilçe, çıkmaz sokak buluşuyor, dertleşiyor, kucaklaşıyoruz.

Tek kimsenin kimliği, inancı ve yaşam tarzı dolayısıyla ötekileştirilmediği, hiçbir çocuğun yatağa açgözlü girmediği, gelişigüzel evde huzurun ve bereketin olduğu, geçmiş tutumsuzluk ve yolsuzlukların, ardından üstelik yoksulluğun tarihe gömüldüğü tıpkısı Türkiye’yi hep birlikte, ahali ele mensur edeceğiz.”

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, müstevli hastalıkla mücadelenin ön safında saha alarak şehit düşen esenlik personeline, zalimce katledilen avukata, terörle mücadelede martir sakıt asayiş güçlerine Allah’tan yağmur, ailelerine de sabır ve başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı mesajı

 

Bahçeli’den Kurban Bayramı mesajı

 

Toplumsal yardım ödemeleri hezel öncesi hesaplara yatırılacak

 

Share: