Johnson Ukrayna elçisi olacak

İngiltere’üstelik siyasi akse sonrası koltuğunu bırakan Başbakan Boris Johnson ile ait İngiliz basınında çapıcı iddialar ortaya atılıyor.

İstifasının peşi sıra 10 Dümen önünde açıklamalarda kâin Başbakan Johnson “Bakir önder görevine başlayana büyüklüğünde, görevime bitmeme edeceğim. Görevimde benimle alay malay olan aileme, arkadaşlarıma ve İngiliz halkına teşekkürname ederim. Bu başbakanlık süreci benim için haddinden fazla koskocaman ve belletici oldu” demişti.

JOHNSON İÇİN ÇARPICI İDDİA

Boris Johnson’ın görevini bırakmasının arkası sıra hangi yapacağı ise alçalma konusu oldu. İngiliz basınında ise çarpıcı benzeri kanıt ortaya atıldı. The Sun’da yer düz habere göre Johnson, Downing Street’ten bilahare Ukrayna elçisi yerine görev algı. İddialara bakarak yetkililer, Johnson’un Garplı ülkeler ile Ukrayna ortada diplomatik anlamda balaban ayrımsız role ehil olmasını bekliyor.
 
Johnson’un savaşın başladığı günden bu yana Ukrayna Reisicumhur Vladimir Zelenskiy ile mümasil teması olmasından ufuk böyle bir beklentinin oluştuğu düşünülüyor. Bire Bir grup bozuk izlem danışmanı ve askeri yetkilinin Johnson’un bu fariza için ülkü olacağı öne sürüldü.

Johnson’un bıraktığı koltuğa 9 beşer namzet oldu

İngiltere’üstelik ilk Hint asıllı başbakan seçilebilir

Putin yeniden ağababa oluyor

 

 

Share: