Hırsızın inanılmaz oyunu, çaldığı kahvehane takımını reddetme yazar parasını aldı

Adana’bile benzeri birey, gereksiz poşetle girdiği mağazada 12 nefis kıraathane takımını çalıp kasada kasiyerlerle tartışarak reddetme etti. 980 liralık servet kayran emanet, kayıplara karışırken bu anlar asayiş kameralarına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre fenomen, gestalt Çukurova ilçesine bağlı Şüheda Bulvarı üzerindeki aynı mağazada meydana geldi. İddiaya bakarak, yersiz poşetle mağazaya gelen tıpkısı sevimli, tanesi 490 TL olan 6 kişilik kıraathane takımından 2 tanesini alarak poşete koydu. Henüz sonradan kasaya giden kayırıcı, “Bu ürünleri eşim aldı fakat beğenmedik. İade gelmek istiyoruz” dedi. Kasiyerler ise makbuz olmadan iadeli kabul edemeyeceklerini belirtti. Bunun üzerine ise eş, sesini yükselterek çalışanlarla tartıştı. Mağazadaki sair müşterilerin tasalı olmamasını talip kasiyerler ise tartışmanın çok büyümemesi için fişsiz iadeyi akseptans etti. 980 TL’yi alan insan, henüz sonraları getirdiği poşeti eline alarak mağazadan çıkıp gitti.

Gerçek görüntülerde ortaya çıktı

Bir süre sonraları şüphelenen çalışanlar asayiş kameralarını izlediğinde ise mağazaya adamın gereksiz poşetle geldiğini, yersiz poşetin rüzgarda savrulduğunu, mağazada düzenlilik kamerasının olmadığı alandaki fincan takımlarını poşete koyarak kasaya gittiğini tespit etti. Bunun üstüne çalışanlar durumu polise bildirdi. Fenomen yerine gelen ekipler ise asayiş kameralarına yansıyan kişiyi ihata etmek üzere emek başlattı.

“Bizim kafamızı karıştırdı”

Fenomen sırasında kasada bulunan Rabia Bıçkı, kıraathane fincanlarının olduğu yerde güvenlik kamerası olmadığını belirterek, “Yersiz poşetle mağazaya mevrut emanet 2 bando fincanı poşete katıyor ve kasaya geliyor. Fincan takımlarının tanesi 490 liralık. 2’si 980 liralık yapıyor. Fincanları aldıktan sonra kasaya geliyor ve ürünü daha öncesinden almışçasına konuşarak ürünü yansıtmak istedi. Bizde fiş olması gerektiğini söyledik. Ancak kendisi çokça profesyonel olduğu için bizim kafamızı karıştırdı. Bizde ağırlık durumda kaldığımız ve diğer müşteriler erinçsiz olmasın diyerek 980 lirayı verdik” diye niteleyerek konuştu.

Gerçeğin düzenlilik kamerasında ortaya çıktığını tamlayan Bıçkı, “Düzenlilik kameralarını izleyince poşetin abes olduğunu gördük. Arkası Sıra birlikte polis ekiplerini arayıp durumu bildirdik. Eğer biz fiş olmadan iadeli yapmıyoruz diye niteleyerek diretip, parayı vermeseydik birlikte bu nöbet ürünlerle gidecekti. Kendisinden şikayetçi olduk, polis güçleri ekipleri bile araştırı içerisinde. İnşallah çabuk zamanda bulunur” ifadelerini kullandı. – ADANA

Share: