Kızıl yükselişte

Geçkin ons fiyatına koşut ayar kazanan altının gram fiyatı, haset yüzde 0,2 artışla 1.018 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, kullanılmamış güne birlikte yükselişle başlamasının peşi sıra saat 10.20 itibarıyla eski kapanışının yüzde 0,6 üzerinde 1.024 liradan muamelat görüyor.

Tıpkısı dakikalarda çeyrek altın 1.680 lira, cumhuriyet bile 6.860 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, geri yüzdelik 0,2 değer kazanmasının arından şu dakikalarda eski kapanışa bakarak yüzde 0,5 artışla 1.774 dolardan prosedür görüyor.

Analistler, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Çin ile buyuru ihtilafındaki Tayvan’ı müzakere etmesinin ardından mütezayit jeopolitik risklerin altın fiyatlarını desteklediğini tabir etti.

Bugün İngiltere Şekil Bankası (BoE) ürem kararının yatırımcıların odağında vadi aldığını aktaran analistler, mabeyin ayından bu yana herhangi bir toplantısında 25 temel puanlık repo artırımına revan BoE’nin, bu kamer faizi 50 baz puan artırmasının beklendiğini söyledi.

Analistler, bugünün vukuf gündeminde, ev zarfında sağlıklı efektif döviz zayıf ile haftalık mülk ve vezneci istatistikleri, yetersiz dışında ise ESIR’birlikte dış ticaret dengesi ve haftalık aylakçılık başvurularının öne çıktığını belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların destek, 1.790 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

İnfo Yatırım Foreks bülteninde, ‘Esbak 1760 seviyesinden açılan ons zer, periyot boyu izlediği seyirde çıban seviyesinin bire bir miktar üstünde değer kazanımı ile günü 1765 seviyesinden tamamladı. Haftanın dördüncü muamele gününde piyasalar, ISM PMI verisini izlem etti. KUL ISM bakım endeksi yüzde 56,7 kendisine gerçekleşerek beklenilenin üzerinde tıpkısı takat sınırı gösterdi ve 3 ayın en faziletli seviyesine bundan sonra. Geçmiş Fed yetkililerden açıklamalar geldi. Unvan Francisco Fed Başkanı Daly; ‘’ekonomide yumuşak baş aşağı olasılığının azalmadığını umuyorum, enflasyonun yoğun ayrımsız durgunluğa girmeden zir geleceği üstüne iyimserim’’ söylemlerinde bulundu. Ayrıca Fed yetkilisi Bullard; BENDE ekonomisi resesyonda değil, ikinci yarıda fazlalık nema göreceğiz diye niteleyerek vurgularken faizler için ise, faizlerde bu sene yüzde 3,75 – 4 seviyelerine çıkmalıyız dedi. Sonuç namına Richmond Fed Başkanı Barkin, Fed enflasyonu arama edebilir ama sakinlik olabilir söylemlerinde bulundu. Kısaca Fed yetkililerinin öncelikli amacı şişkinlik olduğunu ve maksat seviyesi yüzde 2’yi bulana büyüklüğünde ekti mal politikaları ve Ürem artırımlarına gideceklerini ve bu durumun yaratacağı resesyonu görmezden geldiklerini söyleyebiliriz. Bu boyut altın metalde baskılara faktör olsa de duraklık endişesi ons altında irade yaratabilir. Yıpranmamış günde 1764 seviyesinden açılan ons altında piyasalar, TSİ 15:30’de İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları yakından izleme edilecektir. XAUUSD grafiğini ustalık namına inceleyecek olursak 1775 – 1790 – 1811 seviyeleri direnç noktaları kendisine; 1755 – 1745 – 1732 seviyeleri ise destek noktaları namına takip edilebilir.

A1 Capital Envestisman bülteninde, ‘ Gram Altın’de dün ev bantta belli belirsiz dalgalı bir davranış izlendi ve %0.24 değer kazanımı ile 1018.46TL’den kapanış gerçekleşti. Yükseliş eğilimi gücünü koruyor, fakat kısa vadeli göstergelerde belli belirsiz engebe yaşanıyor. Ancak mevrut satışların bölüm ortamında karşılandığını görüyoruz. 1033 ve 1042 seviyeleri gücük vadeli dirençler kendisine strateji edilebilir. Yükseliş trendinin devamı açısından 1042 direncinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli. Menfi halde kar satışları etkisini artıracaktır. 1000 ve 950TL seviyelerini ise kısa vadeli destekler kendisine verebiliriz. Geçmiş 1754-1772$ bandında akım eden Ons/Altın günü %024 oranında değer kazanımı ile 1765.34 $ dan kapadı Gücük vadeli yükseliş trendi etkisini sürdürüyor. Gelen satışların çevrim içinde karşılanmış olması ve teknik göstergelerin zait görünümü trendin devamını destekliyor. Hat desteği konumunda olan 1758$ desteğinin üstünde pozitif zevahir sürecektir. 1787$ ve 1805$ ise bodur vadeli geçmiş dirençler adına strateji edilebilir. Etraflı vadeli düşüş trendinin yol direnci olan 1805$ seviyesi daha kocaman direnç konumunda’ denildi.

Dolarda fevk yönlü akıntı bitmeme ediyor

 

5 bin lirayı aşan hususi usulsüzlük cezalarına üstelik ahenk yolu

 

Share: