Generali Sigorta’üstelik sakil savaşları

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ HABERLER SERVİSİ

Generali’nin ikinci sunu iri yatırımcısı, inşaat kralı Francesco Gaetano Caltagirone ve üçüncü yeryüzü şişman yatırımcısı olan milyarder Leonardo Del Vecchio, CEO Philippe Donnet’in yeniden atanmasına düz okuyarak özlük adayını öne sürmeyi planlıyor.

İki işadamının karşısında ise yeryüzü büyük tek hissedarı olan İtalyan envestisman bankası Mediobanca bulunuyor.

İtalyan hisse senedi dünyasının karmaşık yapısı içerisinde bu okkalı mücadelelisinin eskiden İtalya’nın merkezinde vadi alan Milano Tecim Bankası’nı de etkisi altına alması bekleniyor.

Küresel gözene devi Luxottica’nın kurucusu Del Vecchio, aynı zamanda Caltagirone’nin da behre sahibi olduğu Mediobanca’nın asıl hissedarı. Buna karşın Mediobanca pisik atadığı yönetimin arkasında duruyor ve değişmek istemiyor.

Finansgundem.com’un yaptığı derlemelere göre, Generali savaşındaki iki yan, April ayı böylecene karşı karşıya gelecek ve eskimemiş idare belirlenecek.

Caltagirone Perşembe günü yaptığı açıklamada, Generali’nin yönetim kurulu amacıyla hem genel müdür hem üstelik başbuğ adaylarını içerecek tıpkısı namzet listesi sunacağını belirtti.

Caltagirone’nin önümüzdeki günlerde adaylarının isimlerini açıklaması bekleniyor. Konuya andıran ayrımsız kök, sakat Goldman Sachs çalışanı Claudio Costamagna’nın Caltagirone’nin listesindeki başbuğ rolüne namzet olabileceğini söyledi.Mevcut Borsa Italiana Başkanı Andrea Sironi’yi de adaylar ortada gösteriliyor.

Milyarderlerin ‘Generali Sigorta’ savaşı

 

Generali AXA’nın Malezya birimlerini satın matlup

 

Generali 2021’üstelik 100 milyonluk harcama kesintisi hedefliyor

 

Share: