Sigorta sektöründe dokunaklı hasar beklentisi!

FİNANSGUNDEM.COM-DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali toptan sigorta sektöründe milyarlarca dolarlık kayıplara sebep olması bekleniyor. Financial Times’a konuşan aynı bilirkişi, İngiliz sigorta devini Lloyd’s’un kayıplarının 4 bilyon dolara büyüklüğünde çıkabileceğine dikkat çekti. Yaptırımlar sonrası sigorta şirketlerinin Rusya ve Beyaz Zehir Rusya’daki müşterilerine müteveccih zahir formalist alacakları ise belirsizliğini koruyor. Sigorta şirketleri kendi ülkelerindeki otoritelerden bu konuda sonsuz düşünce alıyor.

bu arada, Marsh Global Havacılık Başkanı Garrett Hanrahan, muhat artan uçakların kurtarılmamasının, tarihin yer balaban havacılık kaybı olabileceğini belirtti. Bu üstelik 5 milyar dolar tutarında tıpkısı sigorta darbesi anlamına geliyor. Çarpışma daha dahi tırmanırsa, kayıpları fethetmek üzere bir amme-özel çözümünün araştırılması gerekebileceği görüşü üstelik dile getiriliyor.

Financial Times , London Market Group CEO’su Caroline Wagstaff, “Bu azılı durumun temevvüç etkileri açık çapta hissedilecek” dedi.

Sigortasız vesile sayısı artıyor

 

Generali Sigorta’de vahim savaşları

 

Sigorta eksperleri TÜSED Ilkbahar Çalıştayı’nda benzeri araya geldi

 

 

Share: