Futbolcular üzere zihinsel afiyet sigortası

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Futbolcuların yaşadığı problemleri “birinci dünya” problemleri namına tanımlayıp görmezden süzülmek çokça kolay. Ne de olsa, bu multi milyonerlerin hangi sorunları tür? Müfrit evlerde yaşıyorlar, hızlı arabalara biniyorlar ve bir nice kişinin hayalini kurduğu bir gelişim yapıyorlar.

Ancak birlik futbolcular bu Bir Numara Yığın hayatını yaşamıyor ve madun gruplarda maltalık finansal adına başlangıç etmesi elan edisyon aynı hale gelebilir. Aslında, şöhretin ve spot ışıkları altında olmanın bedeli az çok çetin ve bu yıldızların hepimiz kabil aileleri, afiyet sorunları ve problemleri var.

insurancebusinessmag.com’un haberine bakarak dev sigorta şirketi Gallagher mecmu bunları göz uğrunda bulundurarak, aç topçu sigorta paketinin kapsamını genişletti ve zihinsel afiyet hizmetlerini birlikte pakete dahil etti.

Iştirak bakir paketi duyururken, Profesyonel Futbolcular Birliği (PFA)’dan mevrut raporlarda 2013-2018 yılları ortada, futbolculardan zihinsel esenlik hizmetlerine olan talebin şeş bitirme arttığını söyledi. Deminden Gallagher tedavi üzere 10,000 sterlinlik güvence veriyor ve terapiye 24 saat muvasala imkanı tanıyor.

Gallager yetkili Michael Owen “değme dört kişiden biri benzeri zihinsel esenlik problemi yaşıyor ve nüfusun %10’u depresyonla sarrafiye ediyor” dedi. Açıklamasının devamında, “zihinsel sağllık konusunda ayrımcılık bulunmayan ve bu istatistiki verilerle, aç futbol kulüpleri, oyuncularının zihinsel sağlığını hafife alamaz. Onlar üzere hızlı ve akla yatkın tedaviye ulaşım çokça kocaman” ifadelerini kullandı.

Owen, “son yıllarda, sektörde zihnî esenlik konularına yaklaşımda iri benzeri değiş meydana geldi. Ayak Topu dünyasında bile zihinsel keyif sorunlarına otama arayışı değişiyor. Özellikle de İngiltere Prensi William’ın ‘Heads Up’ isimli kampanyası, ihtiyacı olanlara destek veriyor ve faziletkâr profilli oyunculara kendi zihinsel afiyet sorunlarından bahsetmeleri çağrısı yapıyor” dedi.

Şirkete göre, sundukları ürünün pazarda tıpkı ayrımsız elan namevcut ve zihnî keyif sigortasını, futbolculara kariyerlerini sonlandıracak benzeri yanılma, ilçe ya bile hastalık geçirmeleri durumunda yapılacak ödemeye dahil ediyorlar. Paket bire bir zamanda şahsi varlıklara dahi erdemli zer sigorta uyguluyor.

Anadolu Sigorta evden çalışanlarına destek paketi gönderiyor

 

Sigorta çalışanlarının ruh sağlığı tehlikede

 

Moody’s’den sigorta şirketlerine mertebe uyarısı

 

Share: