Fransa’da çekirdeksel elektrik üretiminde kesintiler bekleniyor

Electricite da France, yağışsızlık soğutma amacıyla beğenilen ırmak suyu miktarını azalttığından, yaz aylarında Fransız çekirdeksel reaktörlerinden bazılarının üretimini budamak zorunda kalabileceğini açıkladı

Haziran ayında tıpkısı tesiste biraz sefer gerçekleşen faaliyet istihsal kesintilerinin, Avrupa’nın enerji arzını elan bile zorlayacağı bildirildi. Fransa, EDF’nin 56 nükleer reaktörünün kestirmece yarısı şu anda tamir veya planlı bakım dolayısıyla durdurulduğu amacıyla gelecek aylarda daha çok erke ithal eylemek zorunda kalabilir.

EDF’nin nükleer üretim bölümü kasaba başkanı Cecile Laugier, “Tahminciler sıcak ve kurak benzeri yaz beklediği üzere bazen istihsal kesintilerinin çevresel kurallara uymasını bekliyoruz. Yılın esasen beri bitmeme eden yağışsızlık zımnında özellikle Fransa’nın güneydoğusunda bu yıl az buçuk elan bir iki su var”. dedi.

Fransa’nın kurallarına bakarak, EDF, santralleri soğutmak amacıyla geçer not suyun akarsu yollarına kafasız verdiğinde çevreye kötülük vermemesini seçmek için ırmak sıcaklıkları mukannen eşiklere ulaştığında nükleer üretimi budamak yahut başkaca tefevvuk etmek zorunda.

İtalya’dahi efdal sıcaklıklar yüzünden sakil ayrımsız susuzluk yaşanıyor

 

İtalya’birlikte tarihi susuzluk: Çekik gemi ortaya bundan sonra!

 

Raporda Türkiye üstelik var: BM susuzluk felaketi üzere güneş verdi!

 

Hamburg’birlikte ısıdam suya sınırlama gelebilir

 

Share: