Kanada, milyonlarca düze AstraZeneca aşısını çöpe atacak

Kanada, 2020’de AstraZeneca ile aşısının 20 milyon dozunu kabul etmek için ayrımsız barışma imzaladı. 2,3 milyon hayat, ekseriyetle Mart ve Haziran 2021 ortada sunma beş altı bire bir düze aldı.

2021 baharında AstraZeneca kaynaklı kıymetli fakat gizil namına ölümsek nefes pıhtıları ile ilgili endişelerin ardından Kanada , Pfizer-BioNTech ve Moderna’dan mübarek miktarda mRNA aşısı hazırlık etmeye odaklandı. Orak Ayı 2021’de Kanada, tedbir ettiği aşının düşüncesiz kalanını, tahminî 17,7 milyon düze, affetme sözü verdi.

13.6 milyon dozun süresi doldu

Health Canada, salı haset, bu taahhüdü namına getirme çabalarına karşın 13.6 milyon dozun süresinin dolduğunu ve atılması gerektiğini açıkladı. Açıklamada, “Aşıya olan kapalı temenni ve müşteri talih dağıtım ve emilim zorlukları dolayısıyla akseptans edilmedi” ifadesi yer aldı.

Kanada 8.9 milyon doz AstraZeneca bağışladı

Toplamda Kanada, asıl kaynağından 4.8 milyon doz ve COVAX telkih paylaşım programından satın aldığı 4.1 milyon doz görünmek için 8.9 milyon düze AstraZeneca aşısı bağışladı.

Dünyanın yüzdelik 61’i ve dünyanın sunu kimsesiz ülkelerinde hararetli insanların hemen yüzde 16’sı ile karşılaştırıldığında, Kanadalıların kısaca yüzde 85’i birlik aşılı adına kabul ediliyor.

AstraZeneca, ABD’li TeneoTwo Inc’i 1,27 milyar dolara satın alıyor

AstraZeneca ilk defa tıpkısı Acımasız çıkar yol şirketine yatırım yaptı

AstraZeneca ile Oxford Üniversitesi Omikron varyantı amacıyla aşı geliştirecekler

Omikrona karşı AstraZeneca ve Oxford’dan aşılama işbirliği

Kanada, domestik çocuklar üzere 20 bilyon dolar tazminat ödeyecek

Kanada’da şişkinlik bekleyişleri rekor seviyeye yükseldi

Share: