‘Fan token’lardan spor ekonomisine büyük katkı

Yapılan açıklamaya göre 60`ın üstünde küresel partnerle spor ekonomisine son iki yılda 200 milyon doların üstünde gelir sağlandı.

Futbol dünyasından Barcelona, Paris Saint-Germain, Juventus,Milan, Atletico Madrid, Manchester City, Inter Milan, Arsenal, Everton, Arjantin ve Portekiz Milli Takımı’nın birlikte Formula 1, NBA, UFC üzere spor organizasyonlarının dahi partneri Socios.com, sporun ayrımlı branşlarını sayısal dünyada taraftarlarla buluşturuyor.

Otuz değişik ülkeden küresel partnerleri, 1 milyonun üzerinde kullanıcısı ile Socios.com Pervane token ekosisteminin kâin çevre değeri 500 milyon doların üstünde. Şirketin kurucusu ve arka yöneticisi (CEO) Alexandre Dreyfus’a göre bu değerin önümüzdeki yıllarda 10 milyar dolara ulaşma potansiyeli bulunuyor.

Vantilatör token alan sporseverlerin coğrafi dağılımına bakıldığında yüzde 71’le ilk tam Avrupa kıtası düz alıyor. İkinci tam Orta Doğu ve Yıldız Afrika ülkelerinden taraftarlar düz alırken, Amerika kıtası ve Rusya’daki yükseliş dahi dikkat çekiyor.

Socios.com ekosistemine Türkiye’den geçmiş dahil olan mızıka 2019 yılında Galatasaray olmuştu. Solgun kırmızılıları henüz sonradan Trabzonspor, Medipol Başakşehir, Göztepe ve Aytemiz Alanyaspor kulüpleri izleme etti.

Socios.com Türkiye Direktörü Altuğ Öztürk, ilerleyen günlerde yeni Türk kulüplerinin bile duyurulacağını belirtirken, “Türkiye, bu anlamda akıbet paye potansiyeli olan ve çabuk büyüyen aynı alışveriş. İlerleyen dönemlerde fan tokenlar benzeri bilet ve tıknaz gelirleri kadar ayak topu kulüplerinin sunu iri dirimsel kalemlerinden biri olacak. Muamele bunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe token yeniden satışa bundan sonra

 

Fenerbahçe Token’den dev gelir!

 

Forma Bankası’ndan token arzı raporu

 

Share: