Evde hizmet maaşı tutarı anlaşılan oldu

Evde bakım maaşı ne kadar oldu sorusunun yanıtı, minimum ücrete remiks yapılmasının arkası sıra iptila edilen konular ortada kayran almaya başladı.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan; “Memurların Temmuz kocaoğlan kortej maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde zamlı haliyle ödeneceğini izah etmek istiyorum. Yaşlı ve engelli hizmet projemizi milli programa dönüştürmektir. Nemli ve özürlü vatandaşlarımızın aile temizliğinden kişisel bakıma büyüklüğünde tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yaşlı ve engelli aylıkları da küçümseme öncesi ödenecektir.” dedi.

Kadın buğulu ve engellilere, bakımına destek için verilen toplumsal müzaheret olan evde hizmet maaşı mülk el yatırılmaya bitmeme ediyor. Ödeme sorgulamaları ise e-Mehabet üzerinden yapılıyor.

Evde hizmet maaşı kuşkusuz öğrenilir?

Evde Bakım maaşı ödemeleri sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bunun üzere izlemeniz gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir.

https://www.turkiye.gov.tr/aspb-mânialı-evde-bakim-odeme-sorgu linkine tıklayın.

Şayet e-mehabet siteminde etiket doğrulaması yapmadıysanız otomatik adına yönlendirileceğiniz sayfada etiket doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Sisteme methal fayrap etmek (etiket doğrulaması yapmak) için vacip bilgiler TC kimlik numarası ve e-kerem şifresidir.

Şayet e-fehamet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bilgileri mecmu girdikten sonra giriş yapıp bizatihi kendisine yönlendirileceğiniz sayfadan evde bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

Öğretmen maaşları Temmuz zammı ile anlaşılan oldu!

 

Polis maaşı zammı galiba oldu

 

Icra Vekili Bilgin’den ‘maaş zammı’ açıklaması!

 

Share: