Elon Musk, ‘Tesla’ açıklamasıyla Dogecoin’i uçurdu

Kripto varlıklardaki bey dalgası devam ediyor.

Teşrinisani ayında 69 bin dolar ile rekor afet Bitcoin, aşamalı düşüşünü sürdürürken, tahminî 2 kamer ilk iş gördüğü seviyelere geriledi.

Bitcoin, bugün 47 bin dolar civarında muamelat görüyor. Aynı zamanda bu seviyeler eleştiri 200 günce aktif ortalamanın sınırında bulunuyor.

Tahminî 5 haftadır ayar kaydeden Bitcoin, cemaziyelevvel yüzde 8’e andıran düşüşle 45 bin 700 dolara büyüklüğünde gerilemişti.

Bitcoin’in yaşadığı dalgalanmalar altcoinlerdeki sert satışları de tetikliyor. Sunma balaban ikinci kripto yaşayış olan Ethereum 3 bin 700 dolar civarında muamele görüyor.

Para girişi geçen hafta da devam etti

Farklı yandan CoinShares’in Sayısal Yaşayış Fon Akışları raporuna göre, geçen hafta kripto varlıklara 88 milyon dolar sermaye girişi oldu.

Bitcoin, 51 milyon dolar ile yer çok resülmal girişi olan kriptopara olurken, kamer başından bu yana 88,2 milyon dolar, yıl esasen bu yana 6,45 bilyon dolar Bitcoin’e yöneldi.

Ethereum’dan bu yazık 17,2 milyon dolar yokuş gerçekleşirken Solana 18,8 milyon dolar, Tron 17 milyon dolar ve haddinden fazla zengin yatırım ürünleri 15 milyon dolar envestisman aldılar.

Kripto varlıklara ay esasen bu yana 144 milyon dolar ve yıl esasen bu yana 9,5 milyar dolar sermaye girişi yaşandı.

BoE Başkanı Bailey’den saklı yazı geçim uyarısı

İngiltere Biçim Bankası Başkanı Andrew Bailey ise bankalar ve farklı mali kuruluşları regülatörler yıpranmamış kurallar ortaya koyana büyüklüğünde baş döndürücü oynaklık gösteren kripto varlıklara üzerine “hele ihtiyatkâr” olunması üzerine uyardı.

BoE’nin Finansal Siyaset Komitesi toplantısının arkası sıra mütekellim Komutan Bailey, saklı yazı varlıklara ait getirilecek yeni kuralların inovasyonun ve rekabetin desteklenmesi ihtiyacı ile risk yönetimi arasında dengeyi sağlayacağını vurguladı.

Bailey, “Mali Siyasa Komitesi, mali kuruluşların tıpkı diyet, aranjman ortaya konana büyüklüğünde saklı yazı varlıklara cebin özellikle dikkatli, sakınımlı aynı yaklaşım belirlemeleri gerekli. Saklı Yazı yaratıklar zaman bire bir finansal muvazene riski değiller, fakat böyle tıpkısı duruma gelebilmek için temas şeye ashap” diye niteleyerek konuştu.

Finasal Siyaset Komitesi marifetiyle yapımlan açıklamada üstelik kripto piyasasının hızlı şekilde büyümeye devam ettiği, 2020 yılı başından bu yana 10 tekmil büyüyerek toptan mali varlıkların yüzde 1’ine ulaştığına ilgi çekti.

Bitcoin dibi gördü

 

Bitcoin’de 2017’deki kabil bir düşüş tamam mu?

 

Ethereum Bitcoin’den daha aşkın yükselecek

 

Share: