Elan uslu olmanın yolları

HowStuffWorks isimli genel ağ sitesinde düzlük alan habere göre, insan beyni ahenk nail olmak, baştan muamele etmek ve adam olmak amacıyla balaban tıpkı kapasiteye sahip. Nöral ağlar öğrenme deneyimlerini güçlendiriyor. Stimuli beyni elan dinç ve şanlı kuzuluk getiriyor. Düşünce gücünün bu pekiştirmesi zekayı ve avlu okulundan zeka testi sonuçlarına kadar temas şeyi etkiliyor. İşte us kapasitenizi artırmanın ve kullanılmamış veriler depolamanın 4 yolu:
1. Vücudunuza ilgi gösterin: İnsan vücudundaki organlar yalnızca birbirine bağlıdır. Bu nedenle vücudunuzun tekmil parçalarına dikkat göstermelisiniz. Fiziki idman sağlığınız, vücudunuz ve beyniniz üzere önemlidir. Zaman akışınızı biraz artırmak dahi beyindeki oksijen ve glikoz seviyelerini değiştirecektir. Alıştırma, özellikle kullanılmamış bir şeyler denediğinizde beyni bile çalıştıracaktır. Gıdalar de hatır sağlığınız amacıyla önemlidir. Kanı sağlığınıza destek olan balık antagonist, yumurta, yoğun yapraklı sebzeler kadar bir nice gıda vardır. Yeşil öz, bitki çayları ve anif kabuklu yemişler de beyniniz için faydalıdır. Makul yemekleri yemek, dalgı ve egzersizi lüzumlu miktarlarda infaz etmek zihinsel ve bedenî sağlığınız için çok faydalıdır.
2. Az Buçuk uyuyun: Egzersiz sizi daha akil yapsa de uykuyu unutmayın. Bilim adamları bugüne kadar beynin hararetlenmek üzere kendini kapattığına inanıyorlardı. Fakat demin uykunun tüm ortasında bile beynin güncel kendisine biraz çalıştığını belirlediler. Gaflet problemleri hatır sorunlarını henüz de kötüleştiriyor. Ancak gür aynı tün uykusu karın fonksiyonlarını ve odaklanma yeteneğini dahi artırıyor. Kişiden kişiye değişiklik gösterse bile yetişkinlere her akşam 6-8 saat uyku öneriliyor.
3. Bakteriler: 2010 yılında Haziran ayında The Sage Colleges’te memur araştırmacılar farelerde kâin belli başlı bakteri türlerinin onları daha fikirli yaptığını gösteren bulguları sundular. “Mycobacterium vaccae” isimli bakteri verilen farelerin labirent testlerinde henüz ongun başarım gösterdikleri belirlendi ve elan bir iki bunluk belirtisi ile yöre beyinde daha faziletli düzeyde serotonin seviyesi görüldüğü belirtildi. Bakterinin nöron gelişimini desteklediği açıklandı.
4. Beyninize alıştırma yaptırın: İnsan vücudunun diğer birçok parçası gibi beynin birlikte gücünü ve yaşamını sürdürebilmesi için eğlenceli egzersize ihtiyacı vardır. Bazı bellek güçlendirici egzersizler arasında bulmaca, puzzle, Sudoku ve sair lügat ve suret tabanlı akıl alıştırmaları düzlük alıyor. Ayrıca bu haberi okumanız üstelik beyninize hafif tıpkı idman yaptırıyor.

AHIT

Share: