DSÖ’den ilgi calip haftalık rapor

Zaman yaptığı açıklamada serencam tıpkı haftada hayatını kaybedenlerin oranının yüzdelik 20 azaldığını belirterek yoğun üçüncü hafta azalma kaydedildiğini aktaran Acun Keyif Örgütü (DSÖ), antrparantez üst üste altıncı hafta hadise sayılarında eksilme olduğunun altını çizerken, Kovid-19 mutasyonları vakalarının rastgele geçen periyot yükseldiğini duyurdu.

14-21 Gücük Ay tarihleri beyninde yüzdelik 11 azaldığını açıkladı.

DSÖ ayrıca, sıkışık üç hafta ölüm oranlarının azaldığını belirterek bahsi güzeşte haftada yüzde 20 azaldığını açıkladı.

BİR HAFTADA 2.4 MİLYON YENİ OLAY

14-21 Gücük Ay tarihleri ortada dünyada 2,4 milyon bakir Kovid-19 vakasının görüldüğünü açıklayan Acun Keyif Örgütü, bir hafta içerisinde 66 bin kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Küresel anlamda Kovid-19’un önceki çıktığı günden bu yana 110,7 milyon kişiye bulaştığını tamlayan DSÖ, 2,4 milyondan çok kişinin de hayatını kaybettiğini bildirdi.

Örgüt, fenomen sayılarında ABD’nin geçmiş sırada olduğunun altını çizerken onu Brezilya, Fransa, Rusya ve Hindistan’ın izlediğini söyledi.

YENİ VAKALARIN BALABAN ÇOĞUNLUĞU MUTASYONLU

Dünya Keyif Örgütü açıklamasında Kovid-19’un yıpranmamış mutasyonları üzerine da açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, yıpranmamış vakaların şişman aynı çoğunluğunun Kovid-19 mutasyonları olduğunun altı çizildi.

DSÖ, önceki adına Mürekkep Krallık’ta belirleme edilen B.1.1.7 mutasyonunun şu anda 101 ülkede bulunduğunu, önceki olarak Cenup Afrika’dahi tayin edilen B.1.351 mutasyonunun ise 51 ülkede tespit edildiğini söyledi. amma velakin evvel adına Brezilya’de tespit edilen B.1.1.28.1 mkutasyonunun ise farklı mutasyonlara bakarak daha az görüldüğüne özen çekerek şimdilik bu rakamın 29 büyüklük olduğunu bildirdi.

Salgın ne antlaşma bitecek? DSÖ’den açıklama…

 

Güneş Tacı virüse ‘hava durumu’ kabilinden izleme

 

Share: