Donald Trump: Kripto nukut ‘felaket’

Bitcoin karşıtı Umum Salvadorlular, hükümetin Bitcoin’i ulusal mülk haline getirme planlarından hoşnutsuzluklarını dile getirdi. Euronews TV’nin haberine bakarak yüzlerce protestocu, cuma günü ülkenin başkenti Unvan Salvador’da tutum yaptı.

Aralarında emekliler, gaziler, engelliler ve işçilerin bulunduğu göstericiler, Bitcoin’in muvazeneli olmayan fiyatından şikayetçi oldular. Topluluk, hükümetin maaşlarını dolar hesabına Bitcoin ile ödemeye başlamasından endişeliydi.

Eyleme katılan tıpkı işçi sendikasının üyesi olan Stanley Quinteros, “Bu kripto paranın yüksek dalgalanmaya sahip olduğunu biliyoruz. Değeri her saniye değişiyor ve üzerinde hiçbir kontrolümüz bulunmayan” diye belirtti. Ahali Salvadorlular, Bitcoin gibi kripto paraları yok etmek için vacip uygulayım bilimi bilgisinin eksikliğinden bile endişe duyuyor. Protestocuların elinde “Bitcoin’i istemiyoruz” ve “Servet aklamaya yararlı” yazılmış dövizler görüldü.

Evcil selen kaynaklarına bakarak Bitcoin karşıtı eylem, gazilerin 27 Ağustos’ta düşük maaşlar zımnında başlattıkları protestonun tıpkı parçası yerine gerçekleştirildi. Protestocuların bazıları, maaşın 100 dolardan 300 dolara yükseltilmesini irade etti.

Bitcoin ve Ethereum savaşında yavaş rakip

Kurumsal yatırımcılar altcoinlere yöneldi

‘Kriptonun hiçbir değeri namevcut’

 

Share: