Coinbase, Facebook’un eski yöneticisiyle anlaştı

Coinbase COO’su Emilie Choi, perşembe günü paylaşılan blog gönderisinde şirketin Rouch ile bakir pazarlama başkanı olarak anlaştığını ve Rouch’un borsanın küresel markasını ve yayın ve performans pazarlamasını denetlemekten sorumlu olacağını açıkladı. Rouch, şimdiye büyüklüğünde toplumsal iletişim araçları devi Facebook’un global bellik ve işaret başkanı kendisine fariza yapıyordu. Coinbase’in bakir yöneticisi, şimdi ise kripto mal sektörüne milyonlarca kişiyi henüz çekmeyi amaçlıyor.

Rouch, 

“Kriptoyla ve büyümesine havari olduğu serbest ekosistem ile ilgili öğrendiklerimden çokça etkilendim. Milyonlarca kişinin kriptonun faydalarını öğrenmesine destek olmak için sabırsızlanıyorum”

 diye niteleyerek açıkladı.

Coinbase, 2021 yılında becerikli kadrosunda bir nice mübayenet yaptı. Borsa, geçtiğimiz aylarda Beyaz Saray Millî Güvenlik Konseyi’nin eski bire bir üyesi olan Faryar Shirzad’ın eskimemiş siyaset başkanı olacağını duyurmuştu. Iştirak, antrparantez Google Pay’in sakat mühendislerinden Pankaj Gupta ile anlaşarak Hindistan’daki faaliyetlerini büyütmeyi planlıyor.

Rouch’un Facebook’ta görev yaptığı sırada, mahiye çalışkan kullanıcı sayısı 500 milyondan tahminî 3 milyara yükselmişti. Coinbase, 30 Haziran 2021 itibarıyla aylık 8,8 milyon canlı kullanıcıya, toplamda ise 56 milyon müşteriye erbap ve Rouch’un etkisiyle bu sayıların artmasını umuyor.

Coinbase 500 milyon dolarlık kripto servet satın takanak

 

Coinbase ABD’de Bitcoin kullanma alanlarını genişletiyor

 

Share: