Çiğli Belediye Başkanı Gümrükçü, Arıcılarla Tıpkı Araya Geldi

Çiğli Belediye Reisi Yengi Gümrükçü, Çiğli’de arıcılıkla uğraşan vatandaşlarla kahvaltı etkinliğinde ayrımsız araya geldi. Arıcılık mesleğinin sorunlarını sektörün emekçilerinden dinledi.

Çiğli Belediyesi Zirai Hizmetler Müdürlüğünün öncülüğünde Akvaryum Kafe Restoran’da düzenlenen kahvaltı etkinliğine, İzmir İli Öz Yetiştiricileri Birliği İkinci Başkanı Ramazan Keklik ve Çiğli’birlikte arıcılıkla uğraşan vatandaşlar katıldı.

Komutan Utku Gümrükçü, katılımcılara kurumsal namına tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik traksiyon ve programlarıyla ilgili bilgilendirmede bulundu. Sonrasında toplantıya katılan arıcılık emekçilerinin dava ve ihtiyaçlarını yegâne yegâne dinledi.

BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ: “ARICILIĞI EKONOMİK DEĞERE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Çiğli’nin cemaat olduğu rastgele tür değeri yüklenmek ve yükseltmek yerine çalıştıklarını belirten Başbuğ Utku Gümrükçü, “İlçemizde tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza aksetmek ve onların sorunlarına çözüm hazfetmek amacıyla öncelikle belediyemiz bünyesinde Zirai Hizmetler Müdürlüğü’nü ve tarım komisyonunu kurduk. Balıkçılar ile yaptığımız görüşmelerden sonradan arıcılıkla uğraşan emekçilerimizle bir araya geldik. Arıcılık mesleğinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını şahsen emekçilerimizden dinledik. Arıcılığın ilçemiz açısından soylu erki tıpkısı değere dönüştürülmesi amacıyla atılması gereken adımlar karşı düşünüm alışverişinde bulunduk. Çiğli Belediyesi namına, arıcılık mesleğiyle uğraşan vatandaşlarımızın emeğinin karşılığını alması noktasında destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

RAMAZAN KEKLİK: “YENGI BAŞKANIMIZ SORUNLARIMIZA DUYARSIZ KALMADI”

Sözlerine Şehremini Yengi Gümrükçü’ye teşekkür ederek başlayan İzmir İli Halis Yetiştiricileri Birliği İkinci Başkanı Ramazan Keklik ise şunları söyledi:

“Hele sonuç iki yılda artan girdi maliyetlerinden yağlık arıcılık emekçileri evlerine paketlemek götüremeyecek tıpkı duruma geldi. Birçok arıcı mesleği tasarruf etmek zorunda kaldı. Arıcılık mesleğinin ağız ağıza ortadan kalkması rençperlik gibi bir nice sektörü dahi suratsız etkileyecek. Salim olsun Yengi Gümrükçü Başkanımız sorunlarımıza duyarsız kalmadı ve böyle ayrımsız toplantıya familya sahipliği yaptı. Arıcılık mesleğinin elan dolgunca yerlere getirilmesi üzere taşın altına elini koydu. Sorunlarımızı dinledi, bindi sözü verdi. Çiğli’da 5 bin 350 kovanımız var. Alay Malay savaşım ederek arıcılık mesleğini çokça henüz evire çevire yerlere getireceğimize canı içten inanıyorum. Arıcılıkla uğraşan emekçilerimizin Çiğli’üstelik ilk kez ayrımsız uray başkanıyla görüşmesine açar olduğu için İzmir Temiz Yetiştiricileri Birliği ve arıcılık emekçileri hesabına Utku Gümrükçü Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Share: