Battalgazi’de bin 212 çift mutluluğa “tamam” dedi

Malatya Battalgazi Belediyesi Nikah Memurluğu aracılığıyla geride bırakmaya hazırlandığımız 2022 yılı içerisinde bütün bin 212 çiftin nikah işlemi gerçekleştirildi.

Bitmesine çevrilmiş eyyam kalan 2022 yılı içerisinde “Hastalıkta ve Sağlıkta” diyen bin 212 çift, Battalgazi Belediyesi’ne başvurarak nikah işlemi gerçekleştirdi. Mutlu tıpkısı yuva kurmak ve hayatlarını çitmek amacıyla Battalgazi Belediyesi Nikah Memurluğu’na başvurma eden bin 212 koşa, Belediyedeki Nikah Salonu ve Tarihi Silahtar Mustafa Ağırbaşlı Kervansarayı başta oluşmak üzere muhtelif salon ve mekanlarda gerçekleştirilen nikah işlemleriyle acun evine girdiler. 2022 yılında Battalgazi’deki nikah sayısında 2021 yılına göre artış yaşanırken, evlilik akitlerinin birçoğunu Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder gerçekleştirdi. Çiftlerin nikahlarını kıyarak mutluluklarına eş olan Başkan Güder, yıpranmamış evli çiftlere para boyu mutluluk dileyip muhtelif hediyeler ve kahvehane takımı ihsan etti.

73 yaşında acun evine girdi

Battalgazi’üstelik kıyılan nikah ile kullanılmamış ayrımsız hayata yelken açan bin 212 koşa, kıyılan nikah ile acun evine girerken, sunu dikkat calip nikah töreni ise 72 yaşındaki damat ile 73 yaşındaki gelinin nikahı oldu. 72 yaşındaki damat ile 73 yaşındaki elkızı Battalgazi Belediyesi Nikah Salonunda mutluluğa “Olur” diye niteleyerek dünya evine girdi.

“Dünyaevi balaban benzeri öneme sahiptir”

Kullanılmamış evli çiftlere bahtiyarlık dileyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bu dünyadaki kutsi birliktelik olan dinimizce üstelik nazik ayrımsız öneme sahiptir. Vahşet sadece Allah’a mahsustur. Battalgazi Belediyesi Nikah Memurluğu yerine gelişigüzel sene binlerce çiftimizin mutluluğuna familya sahipliği yapıyoruz. Bir ‘evet’ ile mutluluklarına eş, evliliklerine ise dil oluyoruz. Bizler birlikte arada sırada çiftlerimizin nikah akdini gerçekleştiriyoruz, sevinçlerine ve mutluluklarına şahitlik ediyoruz. Battalgazi Belediyesi yerine 2022 yılında bin 212 çiftçimizin nikahlarını kıymışız. Kamu çiftlerimize bire bir ömür boyu mutluklar diliyorum” dedi. – MALATYA

Share: