Balkondan girdiği evde eşi ile kayınpederini katleden kalpsiz damat: Metrukiyet davası açtığı üzere öldürdüm

Dün saat 07.30 sıralarında Gülyaka Mahallesi 3030 Sokak’ta mevcut bir evde meydana gelen olayda; 4 bükülmüş binanın 1’inci katındaki daireye balkondan tırmanarak çıkan Recep U., birlikte getirdiği tabancayla boşanma aşamasındaki eşi Berivan Akil (32), kayınpederi Şemsettin Polat (61) ile 2 baldızına biberli etti. Zırh seslerini duyan çevredeki vatandaşların ihbarı konusunda adrese çokça sayıda polis ve 112 Müstacel Esenlik ekipleri irsal edildi.

2 ÖLÜ, 2 YARALI

Adrese mevrut esenlik ekiplerince yapılan kontrollerde Berivan Beyinli ile Şemsettin Polat’in yaşamını yitirdiği belirleme edildi. Dertli durumdaki baldızlar Gülistan Ç., ile Şirvan Ç., afiyet ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi atlına alındı.

DAHA EVVEL ÜSTELIK EŞİNİ BIÇAKLAMIŞ

Olayın peşi sıra 3 çocuğundan 2’sini alarak bölgeden derhâl kaçan ve benzeri süre bilahare Buca ilçesinde yakalanan gaddar zanlısının yanı sıra çocukları olmadığı öğrenilirken, zanlının elan önce da Batman’üstelik yaşarken eşi Berivan Beyinli’yu bıçaklayarak yaraladığı ve şikayetçi olmaması amacıyla de zedelenmek ettiği ileri sürüldü.

“BOŞANMA DAVASI AÇTIĞI İÇİN ÖLDÜRDÜM”

Gözaltına alınarak emniyete götürülen gaddar damadın sorgusunda, “Batman’dan İstanbul’a, oradan de İzmir’e geldim ve boşanma davası açtığı için öldürdüm” dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Recep U., adliyeye gönderme edildi.

CENAZELER AİLEYE TESLİM EDİLDİ

Öte yandan, geçmiş akşam saatlerinde otopsi işlemleri tamamlanan cenazelerin aileye teslim edildiği ve ağababa-kızın götürüldükleri memleketleri Batman’dahi defnedilecekleri belirtildi.Share: