BoA: Kriptonun Visa’sı olabilecek Ethereum rakibi

Bitcoin doğumundan 13 yıl sonraları, altınla karşılaştırılan kesinleşmemiş tıpkı geçim sınıfı olmaya bitmeme ediyor. Bitcoin, oynaklığı ve bodur geçmişi göz önüne alındığında, cemi yatırımcılar eliyle tıpkı ‘derece deposu’ olarak görülmüyor. Ancak Amerikan bankaları bu durumun değişeceğini öngörüyor.

Geçtiğimiz günlerde Goldman Sachs, bu sene Bitcoin’mağara değerli piyasalarından nasip çalmaya bitmeme edeceği öngörüsünde bulunurken, JP Morgan birlikte Bitcoin’in altın ile rekabette elini güçlendiren faktörlerin neler olduğuna dair tıpkısı çözümleme yayınladı. Gelişigüzel iki vezneci bile şu zaman 50 bin dolar bandına yükselme mücadelesi veren Bitcoin fiyatının 6 haneli rakamlara yükselmesine stabil gözüyle bakıyor.

JP Morgan’a bakarak 8 nedenden dolayı Bitcoin altına kıpırdak tıpkısı rakip namına karşımıza çıkıyor:

1.DAYANIKLI: Bitcoin namevcut edilemez veya bozma edilemez. Ağ hayatta kaldığı sürece Bitcoin var olacak, ağın merkezi olmadığı düşünüldüğünde Bitcoin’i girmek haddinden fazla ağırlık. Zer ile Bitcoin’i karşılaştırırken seçme ikisinin dahi dayanıklı olduğu söylenebilir.

2.TAŞINABİLİR: Bitcoin’in depolanması ve para aktarımı edilmesi dümdüz. Balaban miktarlarda Bitcoin neredeyse simultane cemi dünyaya para aktarımı edilebiliyor ve aynı cep telefonunda saklanabiliyor Altının depolanması, taşınması ve sigortalanması haddinden fazla elan print ve pahalı.

3.DEĞİŞTİRİLEBİLİR: Bitcoin trok edilebilir ve başka bilcümle Bitcoin’lerle değiştirilebilir. Altın alelumum değişme edilebilir zira, söz gelişi değeri etkileyen değişik niteliklere ve şekillere topluluk ihtimalî mücevher kabilinden değildir. amma velakin, zer 24 değer evet dahi 14 değer kabilinden ayrımlı safl ık ölçülerinde benzer. Bu açıdan Bitcoin daha avantajlı.

4.BÖLÜNEBİLİR: Bitcoin, bugünkü değeriyle tahminî 0,0005 dolar fail 1/100.000.000’e büyüklüğünde sekiz ondalık basamağa bölünebilir. Değerli bölünebilir, ancak bütün değerine bölünmesi basit değil.

5.ENDER: Bitcoin’de 21 milyon ile lokalize tutkun sayıda token var bu sayıya 2140’ta ulaşılması bekleniyor. Altın madenciliği pres ve ilişkin bire bir miktarda fakat bununla birlikte, altının fiyatı arttıkça arz birlikte artıyor.

6.DOĞRULANABİLİR: Bitcoin, herkesin görebileceği şekilde halka boş olan blok zincirinde kaydedilen işlemlerle emeksiz doğrulanabilir. Altın üstelik doğrulanabilir, fakat ayrımsız zamanda düzme gibi ve safl ığı seyreltilebilir, bu da değeri daha sorgulanabilir ayla getiriyor.

7.KISITLAMA YOK: Hiçbir yapılış (geliştiriciler yahut madenciler dahil) benzeri kullanıcının Bitcoin’i üzerinde değme etkiye erbap değildir. Bu nedenle, Bitcoin kısıtlamalara dayanıklıdır ve tören düzeni, merkezi olmadığı için nazik şirketlerin yahut hükümetlerin rica yahut kısıtlamalarına bağımlı değil. Hükümetler çağ boyunca birçok kat hem zer mülkiyetini hem de değerli transferini kısıtlamışlardı.

8.TARİH: Bitcoin’mağara derece saklama ara bulucu namına sadık tıpkı geçmişi var, zira veladet yılı 2009. Kızıl, sunu beş altı 5 bin yıldır ve antrparantez ilk bilinen çalışkan kızıl madeninin yaşına bakılırsa, büyük olasılıkla 7 bin yıldır bir derece deposu olarak kullanılıyor.

Bitcoin’birlikte yükseliş: 43 bin doları aştı

 

Bitcoin yatırımcılarına koskocaman uyarma

 

Share: