İstanbul’da işsizler sayı farkı 9 ay gelişim arıyor

Iye bölgesine faaliyet dağıtım hizmeti veren ADM ve GDZ Hareketlilik Tevzi şirketleri, sektördeki olasılı aksiyon kazalarını çelmek için faaliyet alanında zindelik şiddetini ölçerek personeli uyaracak “Beyinli Bileklik Sistemi” geliştirdi.

Şirketlerden yapılan eş açıklamaya göre, bahis konusu tümce ile zindelik tevzi sektöründeki olası iş kazalarının önüne geçilebilecek.

Neşelilik sektöründe çalışanların sürekli üstünde taşıyabileceği uslu bileklik, iş alanındaki neşelilik şiddetini ölçecek ve belirlenen değerin üstünde aynı zindelik yükü ortaya çıkması durumunda personeli görsel, işitsel ve ihtizaz vasıtasıyla uyaracak.

Açıklamada görüşlerine saha sunulan ADM ve GDZ Zindelik Dağıtım Şirketlerinin İcra Müesses Başbuğ Vekili Dayanıklı Demirdağ, “Akil Bileklik Sistemi” ile beklenir hisse senedi kazalarının önüne geçilerek hisse senedi sırasında yaşanacak can kaybı ve yaralanmaların engellenebileceğini belirtti.

Aksaklık hizmet ve tamir çalışmaları kapsamında aboneye okunabilen elektrik tevzi hizmeti arz etmek amacıyla personellerinin sahada özverili bir şekilde çalıştığını bildiren Dermidağ, “Daima yerine enerjik şebekeye ve tehlikeye mümasil müteharrik personelin bu durumu hareket kazalarının yaşanma olasılığını az çok artırıyor. Düşüncesiz bileklik, personelimizi tehlikeye alın uyaracak. Sonunda orta gerilim arızalarında yaşanan ve temelde dikkatsizlikten, gerekli önlemlerin alınmamasından kaynaklanan hareket kazalarını bildirme örgen indirgeyerek çalışanlarımızın fert güvenliği sağlanmış olacak.” ifadelerini kullandı.

Share: