Bitrota soruşturmasında Kamil Altun tutuklandı

“Saklı Yazı para borsası dolandırıcılığı” iddialarına ilgilendiren anket kapsamında gözaltında mevcut çirkin Kenan Altun’un, Siber Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Yabansı Kenan Altun, Kartal’daki Anadolu Adliyesine gönderme edildi.

Burada soruşturmayı örümcek savcılığa çıkarılan nahoş Altun, ifadesinin alınmasının ardından “enformatik sistemleri, vezneci veya güven kurumlarının açar olarak kullanılması vasıtasıyla dolandırıcılık”, “cürüm işlemek amacıyla teşekkül kurma” ve “tüccar yahut müşareket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçlarından tutuklanması istemiyle dideban hakimliğe gönderildi.

Gümrük Kolcusu Küçük Asya Sulh Ukubet Hakimliği, dalavereli Altun’un “enformatik sistemleri, vezneci yahut güven kurumlarının dil olarak kullanılması yoluyla ayyarlık” ve “tüccar veya müşareket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

Bitrota’nın çökmesi üzerine anket başlatılmıştı

Kayseri’de 3 yıl evvel şirket kuran Kenan Altun ve H.Ö. karşı, sabık yıl devreye sokulan “Bitrota” adındaki kripto mülk borsasının çökmesi üstüne soruşturma başlatılmıştı. Sormaca kapsamında için yakalama kararı çıkartılan şüphelilerden Kenan Altun, Antalya’nın Alanya ilçesinde gözaltına alınmıştı.

Ibret Kenan Altun, müşareket merkezinin İstanbul’a taşınması ve davanın Küçük Asya Adliyesinde görülecek olması cihetiyle 7 Aralık’ta albeni yolu ile İstanbul’a getirilmişti.

Bitrota’nın sahibi bugün bilge karşısına çıkarılacak

 

Bitrota’nın sahibi yakalandı

 

Bitrota soruşturması: Milyarlık kripto para vurgununda kullanılmamış evolüsyon!

 

Saklı Yazı parada milyarlık ‘Bitrota’ vurgunu!

 

Share: