Bireysel Tekaütlük Fonu’ndan yatırıma yönelen hacim muhtemelen oldu

Sigorta sektörünün uzun zamandır beklediği Sigorta Denetleme ve Düzenleme 
Kurumu’nun (SDDK) kurulması için akıbet aşamaya gelindi. Piyasaların beklenti ve ihtiyaçlarının giderilmesinin beraberinde sektörü disiplin altına matlup olan SDDK’nın sigorta sektörünü Türkiye ve dünyada ayrımlı aynı lige taşıması bekleniyor.

Konuya ilişik hikmet veren IBS Sigorta ve Ikili Sigorta Brokerliği A.Ş. Umumi Müdürü Garaz Ekinci, Sigorta Fal ve Düzenleme Kurumu’nun (SDDK) sigorta sektörünün yıllardır kurulmasını gönül ettiği aynı bina olduğunu vurguladı. SDDK ile alay malay sektöre ilişkin mevzuatların henüz acele çıkacağını anlatım eden Hedef Fellah, ayrımsız zamanda piyasaların beklenti ve ihtiyaçlarının giderilmesinde çokça henüz vizyonel aksiyonların alınmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Mali sistemin çatı taşlarının başında sigorta sektörünün geldiğini dahi vurgulayan Garaz Çiftçi, “Büyüyen tıpkı sigorta sektörü üzere SDDK’nın varlığı bundan ahir bölüm amacıyla elzem niteliği taşıyor. BDDK’nın varlığı ile alay malay bankacılık sektörünün şahlanışı kadar SDDK de sigorta sektörünü ayrımlı bir lige taşıyacaktır” dedi.

Share: