Biden’ın sunma güvendiği insan, görevinden ayrılıyor

Beyaz Saray, İletişim Direktörü Kate Bedingfield’in bu ay böylelikle görevinden ayrılacağını doğruladı.
Beyaz Saray İletişim Direktörü Kate Bedingfield’in ayrılmasına ait Amerikalı medyasında çıkan haberlerin arkası sıra Beyaz Zehir Saray’dan bağlanmış izah yapıldı.

Açıklamada, “Başbuğ Joe Biden’ın tafsilatlı süredir güvenilir yardımcısı olan ve hem seçim kampanyasında hem dahi yönetiminde eğin düzey izlemci adına görev düz Bedingfield, orak ayı sonunda eşi ve alelade çocukları ile imdi geçenek etmek üzere Beyaz Zehir Saray’dan ayrılacaktır.” ifadesine düz verildi.

Biden’ın komutan yardımcılığı döneminden bu yana andıran danışmanlarından

Açıklamada, Parafin Saray Özel Kalemi Ronald Klain’ın, Bedingfield’in görevindeki 18 ayında kebir katkılarda bulunduğunu belirttiği ve “Sayın Bedingfield’in azmi ve yeteneği olmasaydı, Donald Trump hala Parafin Saray’üstelik olabilirdi.” ifadesini kullandığı aktarıldı.

Biden’ın başkan yardımcılığı döneminden bu yana mail danışmanlarından olan ve 2020 intihap kampanyasında cesim lüks alan Bedingfield, Biden’ın reislik koltuğuna oturduğu Ev 2021’den bu yana Beyaz Saray İletişim Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Bedingfield’in firkat haberinin, Demokratların Son Teşrin 2022’deki Kurultay mesafe seçimlerinde takatli bire bir sürece girdikleri dönemde gelmesi ilgi çekti.

Joe Biden yönetimi, benzeri eyalete ülkü açtı

 

BENDE Başkanı Biden’dan 4 Orak Ayı mesajında ‘demokrasi’ vurgusu

 

Rusya’da tutuklanan basketbolcudan Biden’a tezkere

 

Share: