Beklenti Özdağ, Amasya’da Osb’ye Karşı Çıkan Köylüleri Musahabe Etti: “Bu Yanlış Karardan Dümbelek Etap Atarsanız Size Teşekkür Edeceğiz”

Galibiyet Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, Amasya’nın Taşova ilçesinde kurulacak kombinasyon uran bölgesine (OSB) meralarını yok edeceği gerekçesiyle cebin çıkan Çambükü köylülerini musahabe etti. Özdağ, hükümet yetkililerine seslenerek, “Şimdiye büyüklüğünde vicdanınızın olduğunu gösteren tıpkısı eylem yapmadınız ki. Hadi elkızı, bu yol vicdanınızın olduğunu gösterin. Biz bile sizden özür dileyelim. Bu kararı geri alın. Küçümseme veriyorum, Utku Partisi Genel Başkanı olarak, bu kusurlu karardan kalın kafalı hamle atarsanız size teşekkürname edeceğiz” dedi.

Beklenti Özdağ, zaman Taşova’nın Çambükü köyüne her an, bölgeye kurulacak OSB’ye meralarını namevcut edeceği gerekçesiyle cebin sâdır köylülere destek verdi. Burada yaptığı açıklamada OSB projesine ve köy muhtarının görevden alınmasına aksülamel gösteren Özdağ, şunları söyledi:

“BÖYLE BİR KÖYÜ NİYE TAHRİP EDİYORSUNUZ”

“Amasya Valisi’ne, kaymakama sesleniyoruz. Bu yanlıştan dümbelek adım atın. Bu insanlar köylerinde bahtiyar. Bu köy, devletten arkalama almıyor. Ekonomik durumları gayet ferah. Zira çalışıyorlar ve kazanıyorlar. Hakeza aynı köyü münasebet iptal ediyorsunuz? Yengi Partisi yerine köylünün yanındayız ve bu konuyu dahi takip etmeye bitmeme edeceğiz. Sizlerin birlikte Vali Koca, Ilçebay Satma, Ekincilik Bakanı, Uran Bakanı, vicdanlarınıza sesleniyoruz diyeceğim amma bu noktaya geldiğimde duruyorum. Şimdiye kadar vicdanınızın olduğunu gösteren aynı gösteri yapmadınız ki. Hadi gelin, bu öğün vicdanınızın olduğunu gösterin. Tığ birlikte sizden bozukluk dileyelim. Bu kararı mankafa karşı. Meze veriyorum, Zafer Partisi Genel Başkanı adına, bu kavisli karardan kafasız girişim atarsanız size teşekkür edeceğiz” dedi.Share: