Amasya Valisi Masatlı, Hamamözü’nde muhtarlarla benzeri araya geldi

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Hamamözü ilçesinde mahalle ve köy muhtarlarıyla benzeri araya geldi.

Hamamözü Kaymakamlığında gerçekleştirilen toplantıda muhtarlar, köy ve mahallerindeki sorunları dile getirirken, sorunların çözümü için Vali Masatlı ve ilgilendiren alım müdürleri talepleri radde aldı.

Masatlı, toplantıda yaptığı konuşmada, merkezi ve yerel yönetimler yerine yeryüzü gür hizmeti atfetmek, hayat dolu benzeri Türkiye, diri ayrımsız Amasya ve Hamamözü oluşması amacıyla ellerinden mevrut gayreti gösterdiklerini söyledi.

Muhtarların karye ve mahallelerinde devleti temsilen görev yaptıklarına belen fail Masatlı, yapılan ve planlanan hizmetleri kıymetlendirmek amacıyla muhtarlarla istişare halinde olduklarını belirtti.

Devletin kamu birimlerinin koordinasyon ortamında çalıştığını, amme kaynaklarını arz etkili ve bereketli şekilde kullanmaya mücahede gösterdiğini vurgulayan Masatlı, şunları kaydetti:

“Bildiğiniz kabilinden 2018 yılından itibaren ülkemiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yönetilmektedir. Bu bütün halkımıza hizmeti merkeze düz ve ağır bürokrasiyi ortadan kaldıran bire bir sistemdir ve halkımızın irade ve önerilerini dolay planda tutan, vatandaşlarımızın amme hizmetlerine ilgili düşünce ve önerilerine önem veren tıpkısı yönetim modelidir. Bizlerin buradaki anne amacı da muhtarlarımızı durumunda dinleyerek, vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme sarmak ve memnuniyetlerini en son düzeye çıkartmaktır.”

Toplantıda, Hamamözü Kaymakamı Okan Görgüsüz, Hamamözü Belediye Başkanı Fatih Bayrakdar, İl Umumi Sedir Üyeleri ve Amasya’birlikte hayatiyet gösteren kamu çalım ve kuruluşlarının idarecileri kayran aldı.

Share: