Bahçeli’den TTB’ye sert reaksiyon

MHP Umumi Başkanı Oran Bahçeli, “18 Haziran 2023’de Türkiye bire bir genel seçim yaşayacağı için gelişigüzel şeyi kavim iradesine bırakmayı, tercihi milletimizin yapmasını arzulamayı düşünmeliyiz. Yoksa 3- 5 ne idüğü belirsiz, gelişigüzel olayda millete damarı bozuk düşen ve siyasete aygıt reşit kuruluşlarla benzeri yere sıyrılmak mümkün değildir” dedi.

Bahçeli, hezel namazının arkası sıra MHP’nin müessis Umumi Başkanı Alparslan Türkeş’in Beştepe’de mevcut kabrini mülakat etti. Burada kendisini karşılayan partililerle bir tane biricik bayramlaşan Bahçeli, Türkeş’in kabrine karanfil bıraktı, su döktü.

Kuran-ı Eli Açık okunması ve yakarış edilmesinin ardından izah özne Bahçeli, “Öncelikle eren milletimizin ve İslam aleminin eli nimetli Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Henüz nice bayramlar görmeyi Cenabı Tanrı’fecir baht ediyoruz. Bayramlar sosyal barışın, huzurun, kardeşliğin yayılmasında, perçinlenmesinde şanlı fırsatlardır. Bunu değerlendirebilen toplumlar geleceğe elan umutla bakmaktadırlar. Bugün gelişmişlik seviyesi ne olursa olsun, yeryüzündeki ülkelerin iri tıpkısı çoğunluğunda aynı içtimai kasırga, güç, çatışma, kamplaşma ve çekişme görülmektedir. Bunu en üst adına İngiltere’dahi, Arnavutluk’ta, Türk çap teşkilatlarının bulunduğu ülkelerin bazılarında görüyoruz. Türkiye’birlikte dahi geçmişten bu yana söz olsun, farklı günler olsun, birileri ve gâh gruplar açısından hiç fark etmeksizin tıpkısı içtimai yüklülük ve patırtı, kamplaşma ortaya koymaya mücahede göstermektedirler” dedi.

‘ZİLLET İTTİFAKININ YANDAŞLARI GİBİ HAKARET EDİYORLAR’

Bahçeli, Konya Kent Hastanesi’nde Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesine değinerek, “en üst tıpkısı hekim kardeşimizin hakkın rahmetine kavuşması, bir cinayetle muhatap olması sonucunda hayatını kaybetmesi sonucunda budun kendisine şişman benzeri çeki içerisinde olmamız gerekirken, her alandaki şiddeti topluca bittabi kınayacağımızı, şüphesiz aşacağımızı, hazar ve huzura lacerem kavuşacağımızı ortaya koymamız gerekirken, ara sıra neymiş meslek grupları içtimai kargaşa gerçekleştirmek, siyasileşmek ve siyasi iktidarı istifaya çağırma edecek tarzda küstahça aynı inhitat ittifakının yandaşları üzere akıntı ika gafletine düşmüşlerdir. Bunlar ülkemiz amacıyla yarayışlı durumlar değildir. Terörle mücadelede devlet içre ve mevki dışında şehitlerimiz varken, terörle mücadelede üstün tıpkı başarının işaretleri görülürken Türkiye’dahi şiddetten bilistifade, şiddeti vesile bilip bunlarla ilgilendiren toplumsal değerlendirmelere, şiddeti elbet önlememiz gerektiği üstüne milletimizi aydınlatma ve onları huzura davet etme çabaları varken, Türkiye’nin herhangi bir tarafında 50, 60’ı geçmeyen doktoruyla, 50, 60’ı geçmeyen avukatıyla gösterilere ve beraber üstelik polis güçleri kardeşlerimizle çatışmayı yeğleme edecek ve onlara hakaret edecek durumlara düşmeye kimsenin hakkı yoktur” diyerek konuştu. 

‘TABİPLER BİRLİĞİ KAPATILMALIDIR’

Bahçeli, bir çığır grubunu savunurken Türkiye’nin asayiş kuruluşlarını muhatap alarak onlara husumet yapmanın kimseye doyurucu gelmeyeceğini vurgulayarak, “O bakımdan bayramı şalter addederek toplum kendisine huzura, saraka sonrasında konuşu ve toplumsal yönden iyileşmelere topluca mücahede göstermeye; ve hepimizin bildiği üzere Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi’nin 5’inci yılındayız. 5’inci yılın sonunda belli 18 Haziran 2023’bile Türkiye bir genel seçme yaşayacağı için seçkin şeyi kavim iradesine bırakmayı, tercihi milletimizin yapmasını arzulamayı düşünmeliyiz. Yoksa 3-5 ne idüğü belirsiz, herhangi bir olayda millete münasebetsiz sakıt ve siyasete maşa olmuş kuruluşlarla tıpkı yere gitmek cins değildir. Herhangi Bir defasında söylüyorum; Tabipler Birliği kapatılmalıdır. Doktor kardeşlerim zat kuruluşlarını yeniden sahiplenmeli ve yıpranmamış bire bir organizasyona gitmelidir. Aynı apaz ne idüğü belgisiz hekim hayırlı kargaşacı tüvana insanlardan mesleği örtbas etmek lazımdır” ifadelerini kullandı.
Bahçeli, “Türk Tabipler Birliği’nin başındaki ‘Türk’ ismi sizi tasalı ediyor mu?” sorusuna, “Bu istifham mudur? Türk ismini taşıyan, Türk’e antagonist evet mu?” cevabını verdi. 

Şentop’tan bağlanak mesajı

 

Soylu küçümseme namazını Yüksekova’de askerlerle kıldı

 

Share: