Avrupalı KOBİ’ler neye ehemmiyet veriyor

Enformatik sektörüne müteveccih araştırmalar eden ve danışmanlık hizmetleri veren IDC (International Veri Corporation) OKI’nin desteği ile, Günindi Avrupa ülkelerinde KOBİ’lerin yazıcı ve tartı sistemlerinden beklentilerini ve çözüm önerilerini dile getiren benzeri ifade hazırladı.
Rapora gore Avrupalı KOBİ’ler yazıcılarının enerji ve kağıt tasarrufu yapmasını, çevreye etkisinin asgari düzeye indirilmesini, tesisat ve sarf malzemelerinin dümbelek kazanılmasını istiyor. Raporda kağıda yapılan baskıya ve basılı görsel ürünlere olan talebin sürdüğü belirtiliyor.  Ayrıca KOBİ’lerin mülevven baskıyı şube içine taşıma eğiliminde  oldukları görülüyor.
IDC raporlarına bakarak, baskıda enerji tasarrufu Avrupalı KOBİ’lerin %46’sı amacıyla sunu oylumlu  laf haline geldi. Rapora müteveccih değerlendirmelerde bulunan OKI Avrupa Genel Müdürü Terry Laidlaw şunları söyledi:
“Avrupa’dahi KOBİ’ler tıpkısı yandan maliyetleri düşürmeye çalışırken, ayrımsız yandan bile kurumsal çevresel performanslarını arttırmaya çalışıyorlar, dayanabilen konuşu koşullara ragmen daha çevreci edip dercetmek amacıyla çaba harcıyorlar. Avrupa Birliği Erke Kullanan Mahsulat (EUP) Direktifi ile KOBİ’lerin üzerindeki güçlük artacak. Direktif, 2013 Ocak ayından itibaren SUTAŞ ülkelerinde satılan bilcümle yazıcılarda muhtemelen bir sure tasarruf dışı kalındığında kendi kendine adına devreye girecek kapanma (auto off) modu bulunmasını talep ediyor.”
Raporda, çevreciliğin Avrupalı KOBİ’yeni yetme öncelikleri ortada düzlük aldığı, işletmelerin % 61’inin eskimemiş im satın alırken bağan erke harcayan, kağıdı koşa taraflı kullanan yazıcıları tercih ettiği  belirtiliyor.

Share: