VİOP’ta dizin kontratı haftaya yükselişle başladı

Ağustos vadeli indeks kontratı, arz erdemli 2.859 puanı görmesinin arkası sıra esbak normal seans kapanışının yüzdelik 0,1 üzerinde 2.856 seviyesinden prosedür görüyor.

Geçen haftanın akıbet iş gününde alıcılı ayrımsız tutum izleyen endeks kontratı, normal seansı yüzde 2,2 artışla 2.853,50 puandan tamamladı. Indeks kontratı, akşam ezanı seansında da yükseliş eğilimini sürdürerek 2.863,25 puana imdi.

Analistler, sabık hafta ABD Dalan Bankası’nın (Fed) faizlerde beklentiler doğrultusunda 75 temel puanlık faiz artırımına gitmesi ve ahir çevrim üzere henüz belli belirsiz ayrımsız şekilperest izleyeceği sinyali vermesinin beraberinde şirket finansal sonuçlarının hisse piyasalarında risk iştahını artırdığını bildirdi.

Bu hafta sakil bilim ve vukuf gündeminin piyasaların yönü üstünde belirleyici olacağını kaydeden analistler, hafta süresince, dar süresince temmuz kocaoğlan enflasyonu ve mikro dışında ise İngiltere Format Bankası’nın getiri kararının yanında Ekü Bölgesi’nde avarelik, Almanya’de endüstri üretimi ve ABD’de tarım dışı istihdam verilerinin takip edileceğini anlatım etti.

Analistler, bugünün malumat gündeminde ise dünya genelinde açıklanacak imalat endüstri Satınalma Yöneticileri Endeksi’nin öne çıktığını belirterek, maharet açıdan fihrist kontratında 2.870 ve 2.900 seviyelerinin direnç, 2.805 puanın destek konumunda olduğunu söyledi.

Borsada yükselişin devam etmesi bekleniyor

 

Fed üyesinden pahalılık açıklaması

 

Ecnebi işlemlerinde öne sâdır paylar

 

Share: