Türkiye genelinde basamak fiyatları sürekli yükseliyor

Türkiye ilişki ve kamuoyu araştırmaları sektörünün çatısı olan Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) düzenlediği 20. Araştırma Zirvesi, İstanbul Condrad Otel’üstelik gerçekleşti. Araştırma sektörünü paydaşlarıyla İstanbul’üstelik buluşturan ve “20/20 Araştırı ile Üzücü Düşünce” ana temasıyla düzenlenen zirvenin küşat konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik yaptı.

Erol Bilecik: “Kurumları geleceğe taşıyan kültürel miraslarıdır”

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Umumi Heyet Başkanı Erol Bilecik, “Türkiye’nin küresel ölçekte rakiplik fail, bölgesinde ve dünyada refah toplumu yerine müracaat niteliği haiz tıpkı mevki olması üzere çalışmaya, üretmeye, yatırım yapmaya, istihdam yaratmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Araştırmaların kusursuz analizlere çırağ tuttuğunu ve değişimlerin öncüsü olduğunu kaydeden Bilecik, kültürel bırakıt ve başarıya ilişkin, “Mirasın da başarının dahi odağında âdem faktörü var. Kültürümüz, isimlerimiz, cinsiyetimiz, inancımız ne kadar farklı olursa olsun hepimizin kuma noktası adam olmamız. İki koca tıpkı araya geldiğinde, karşılaşan, tanışan önceden fiziksel özellikler olsa da, biraz antlaşma geçtiğinde karakterler devreye girer. Deneyimler, efkâr, zeka çarpışmaya başlar. Biz, isimlerimizden bağımsız namına genetik özelliklerimizin, ailemizin bize aşıladığı değerlerin, aldığımız eğitimlerin ve yaşadığımız deneyimlerin birer toplamıyız. Aldığımız mecmu kararlarda, söylediğimiz parçalanmamış sözlerde bu unsurların birkaçının evet dahi tamamının, bizim irademizin kayırıcı planında adeta özgür birer saat kadar çalıştığını görebiliyoruz. Ben bunu kültürel bırakıt kendisine ifade ediyorum.” diyerek konuştu.

TÜAD Başkanı Fulya Durmuş: “Araştırı içgörülerin önemini ortaya koyuyor”

20. yılını geride bırakan Araştırma Zirvesi’nin hususi ve sürdürülebilir sükse anlamında bulunmaz programlardan biri olduğunu ifade eden Türkiye Araştırmacılar Derneği Başkanı Fulya Durmuş ise: “Araştırmanın bütün hareket dünyasındaki kararlarda sunma balaban girdilerden, faydayı getiren alanlardan biri. Dokunaklı görüşte, kararların akıllıcasına noktaya getirilmesi, akla yatkın kararlar alınması amacıyla araştırmanın ne kadar faydalar sunduğunu görüyoruz. Araştırma içgörülerin önemini ortaya koyuyor. Araştırı ile birlikte pazarlamanın, iletişim biriminin, yönetimin benden hangi bekleniyor, markamdan ne bekleniyor ve hangi yapmalıyım defa haritasını nüfuz etmek anlamında oldukça mefret.” dedi.

Ana teması “20/20 Araştırma ile Kırıcı Fikir” adına belirlenen zirvede araştırmanın; veriye dayanarak şimdiyi akla yatkın okuyan, geleceği öngören ayraç yaratmadaki etkisi, hisse senedi kararlarını ve sonuçlarını etkileyen açacak rolü üzerinde duruldu. Doruk boyunca, bitiren nörobilimi araştırmalarından, teknoloji ve dijital yardımlı kullanılmamış araştırı yaklaşımlarına, ana çalıştıran olan tüketicilerinin istekleri ve ihtiyaçlarına büyüklüğünde pek haddinden fazla konuda alanında ehlihibre konuşmacılar görüşlerini katılımcılarla ve hareket dünyasıyla paylaştı.

Moderatörlüğünü gazeteci, yazar Fatoş Karahasan yaptığı TÜAD 20. Araştırı Zirvesi’nde; TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik’mağara yanında Çaytaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Başbuğ Yardımcısı Müşkül Sütlüoğlu, N Karın Ilmî Asamble Başkanı ve Üsküdar Üniversitesi Akademisyen Prof. Dr. Sinan Sevgili, P&G Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, İngiliz Ilişki Araştırı Şirketi Colquhoun Associates’ın Danışmanı Kate Colquhoun, TRT Nişane Hizmetlerden Mesul Umum Müdür Yardımcısı İbrahim Aziz, TRT Ürün Denetleme ve Koordinasyon Kurulu BaşkanıAhmet Akçakaya, Arçelik Pazarlama A.Ş. Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi kadar adlar katılımcılarla buluştu. 2 bölüm süren zirvede bilgelik ve birikim paylaşımlarının beraberinde mini konserler, yarışmalar, gelişmemiş film gösterimleri kabilinden eğlence içerikleri da kayran aldı.

Share: