hayat sigortası sektöründe kovid etkileri sürüyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Maltalık sigortasının alım ve satış şekilleri tek devir eskisi gibi olmayabilir. Pandemiyle alay malay sigorta poliçelerinin imzalanma süreci de hızlandı. Bu süreçte dijital kayıtlar daha sıklıkla kullanıldı ve müşterilerin evlerine iyileştiren danışmanlar daha bir iki gönderildi. Geçtiğimiz yıl birçok sigorta şirketi vukuf iyice ve tahminsel metodlar kullanarak poliçe istihzar kapasitesini genişletti.

hayat sigortası şirketi Aite Group Analisti Manoj Upreti’ye göre, bu kapsam sigorta sektöründe bire bir başka değişimle aynı anda gerçekleşti. Gençlere yönelik daha banal ölçekli poliçelerin satışları arttı. Wall Street Journal’ın haberine bakarak,  ABD’nin yaşam sigortası poliçelerine referans aktivitesi 2020 yılında 44 gözyaşı şeş şahıslar için tıpkı sene öncesine nazaran %8 artma gösterdi.

MIB Group’un verilerine bakarak geçtiğimiz sene KÖLE’üstelik satılan hayat sigortası poliçeleri toplamda primlerin düşmesine karşın büyüdü. Bu ebat ise pazarda gerçekten ve erişilebilir poliçelerdeki büyümeye bel etti. Sigorta şirketlerinin kamera ağına elan faziletkâr sayıda zinde kişinin katılması ise risk konsantrasyonu trendini bilakis çevirebilir.

Swiss Re’nin Amerika Kıtası Maltalık ve Keyif Sigortaları Başkanı Chris Behling, “riski hangi büyüklüğünde fazla dağıtabilirsek, henüz gani fiyatlayabiliriz” dedi. Ancak sigorta şirketleri tıpkı zamanda risklerin değişmesi ve korona virüsün ardında bıraktığı maliyetle bile yüzleşmek zorunda kalacak. İlk aşamada güneş tacı virüsün ahiret yolculuğu oranları üzerindeki etkisi çarpıcıydı: ABD’bile sayı farkı hayat süresi 2020’nin önceki altı ayında tıpkı sene düştü.

Bu nitelik temelli tıpkı değişimi yanında getirmeyebilecek olsa dahi güneş tacı virüsün averaj hayat beklentisi üzerindeki etkisi halen cevaplanmamış tıpkısı soru. Eğer virüs elan birkaç ölümcül ayla gelir ve korona virüs geçirmiş kalkmak gelecekteki esenlik durumu üstünde etken olmazsa, Kaliforniya Üniversitesi’nden Prof. Patrick Heuveline’a bakarak, “muhtemel dirim süresi çarkıt seviyelerine dönecek.”

Bu yılın geçmiş dönemlerinde avlu sigortacıları korona virüs sürecinde primleri artırmamış olsa bile, kâh durumlarda sigorta şirketleri sunu buğulu müşterilerine bazı poliçelerin satışını durdurdu. Profesörler Timothy Harris, Aaron Yelowitz ve Charles Courtemanche, bu durumun sigorta şirketlerinin güneş tacı virüsün risklerinin farkında olduğunu fakat tıpkısı zamanda karantina önlemlerinin, davranışsal değişimlerin ve aşıların ahiret yolculuğu oranları üzerindeki telafi edici etkisini birlikte gördüğünü gösterdiğini söyledi.

Gene da sigorta şirketleri korona virüsün beraberinde getirdiği birçok sosyal ve sağlık alanındaki değişimlere kadem uydurması gerekecek. Reinsurance Group of America’nın Toptan Risk Uzmanı Jonathan Porter gelecekteki mortalite riskleriyle ilişik beş altı potansiyel “artılar ve eksileri” sıraladı. Bunlar beyninde geciken teşhis ve tedaviler riziko oluştururken, gelecekteki enflüanza salgınlarında sosyal ara kurallarının benimsenmesi yönündeki davranış değişiklikleri artı yerine görülüyor.

finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre sigorta şirketi tıpkı zamanda grip salgını amacıyla kayıp bire bir yılın peşi sıra gribe cebin bağışıklığın düşmüş olma ihtimalini bile izliyor. Kişilerin aşı geçmişleri ise alelumum hayat sigortası poliçelerinde göz önünde bulundurulmuyor. Sigorta şirketleri bu nedenle bundan sonra korona virüsün yeniden ortaya balkon evet de mutasyonlarının oluşması riskine cebin toplumlardaki aşılama oranlarını değerlendirmesi gerekecek.

Sigorta şirketleri vasıtasıyla ayn önünde bulundurulan değişik keyif riskleri da değişecek. Söz Gelişi güneş tacı virüs pandemisinin arkası sıra geciken tedavilerini yaptırmak talip sigorta sahipleri dişçilere akın edebilir. Fakat diş tedavilerinin gecikmiş olmasının henüz büyük afiyet sorunları yaratmış olma ve elan pahalı prosedürleri istilzam ihtimali üstelik riziko oluşturuyor.

Sinovac aşısı 3-17 yaş grubundaki kollar üstünde bile etkin

 

Rus aşısının ‘Delta’ varyantına alın kalın oranı açıklandı

 

JPMorgan’dan uygulayım bilimi hamlesi!

 

Share: