TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA

EMNİYET Genel Müdürlüğü, 260 kişinin hayatını kaybettiği, 30 bin 297 kişinin ise yaralandığı orak ayı ayında meydana gelen ve mobese kamerasına yansıyan trafik kazalarının görüntülerini paylaştı.

Itimat Umumi Müdürlüğü Gidiş Geliş Başkanlığı, orak ayı ayında meydana gelen gidiş geliş kazalarından Adana, Burdur, Hatay, İzmir, Kütahya, Malatya, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Tunceli üstelik mobese kameralarına yansıyan görüntüleri paylaştı. Trafik Başkanlığı verilerine bakarak orak ayı ayında, Türkiye genelinde 213’ü isim, 18 bin 693’ü yaralanmalı, 22 bin 857’si hasarlı görünmek üzere toplam 41 bin 763 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 30 bin 297 birey yaralandı, 260 dirilik da hayatını kaybetti. Yılın ilk 7 ayında trafik kazalarında ölenlerin sayısı 1180’e bundan sonra. Temmuz ayında sunma çokça kaymakamlık gidiş geliş kazası, İstanbul’da oldu. İstanbul’da kişi, yaralanmalı ve maddi hasarlı mecmu 4 bin 503 kaymakamlık meydana geldi, bu kazalarda 10 güç hayatını kaybetti. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa takip etti. Bildirme birkaç kazanın yaşandığı şehirler ise Ardahan, Bayburt ve Hakkari oldu. Temmuzda 19 bin 254 güdücü bile alkollü yerine anahtar kullanırken yakalandı. Denetimlerde 1 milyon 661 bin 318 trafik cezası uygulanırken, 108 bin 676 miftah ise trafikten menedildi.

Öte yandan gidiş geliş kazalarında genişlik sık görülen çoban hataları, şöyle sıralandı

‘Araç hızını el, çekicilik ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kavşak derbent ve kaplamanın ev olduğu yerlerde intikal önceliğine uymamak, abdestbozan izlem ve tebdil kuralına uymamak, arkadan zedelenmek, aktarılma kurallarına uymamak, al kandil yahut görevlinin dur işaretinde durmamak, anahtar giremez trafik işareti bulunan yerlere kabul etmek, muvakkat ve meslek geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı katetmek, alkollü kendisine komütatör vira etmek, ölçüsüz çarçabuk açacak gidermek, geçme yasağı olan yerlerden döndürmek ve kusurlu şekilde yahut yasak olan yerlere park etmeköShare: