Ticaret Vekil Yardımcısı 6 kilometrelik kuyrukta şoförlerle konuştu

Tecim Icra Vekili Yardımcısı Meram Tuna Turagay, Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı’ndaki TIR yoğunluğuna ait “İnşallah saraka öncesi bu kuyrukları eriteceğiz.” dedi.

Ardahan’ın Gürcistan sınırındaki Çıldır-Eskişehir Taşı Gümrük Kapısı’nı Vali Hüseyin Öner ile ziyaret fail Turagay, gümrük sahasında incelemede bulundu. 

Turagay, burada sınırı artırmak üzere bekleyen TIR sürücüleriyle görüştükten sonra yaptığı açıklamada, kapıda yüzlerce tırdan oluşan kuyruğu söz öncesi bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Bölgede 300 aracın bulunduğunu ve 6 kilometrelik tıpkısı TIR kuyruğunun bulunduğunu rapor eden Turagay şöyle konuştu:

“TIR şoförlerimizin uğradıkların tıpkı mağdurluk var. ‘Nasıl çözebiliriz?’ diye bunu yerinde gözlemek üzere buradayız. 300 arabanın pöçük oluşturduğu benzeri ortamda ben 400 vasıta çıkarmayı başarabilirsem o antlaşma tıpkı günden çok bekleme gayrimümkün. Tabiatıyla ki bu arada kaçakçılıkla bile savaşım ana görevimiz. Ondan ivaz namevcut. İnşallah kortej öncesi bu kuyrukları eriteceğiz. Sarp’ta bile tıpkısı baskı var. Şunun altını çizmek istiyorum, sayın Bakanımız ve hükûmetimiz bu konuda haddinden fazla alıngan. Mütenavip transfer üzerinde birlikte çalışmalarımız sürüyor. Rastgele şeyi Türkiye’miz için yapıyoruz. İnşallah bu sorunu de çözeceğiz.”

Gümrük müşavirliği minimum ücretleri baştan belirlendi

 

Gümrük vergisinde başkalık

 

Biden, Çin Cesamet Başkanı Şi ile gümrük vergilerini görüşecek

 

Share: