Suluova Belediyesinden 4 bin şahsiyet aşure ikramı

Amasya’nın Suluova Belediyesi, Muharrem kocaoğlan vesilesiyle vatandaşlara alaca aş ikramı gerçekleştirdi.

Amasya’nın Suluova ilçesinde Muharrem kocaoğlan dolayısıyla Ilımlı Mahalle Selimiye Caddesi ve Kullanılmamış Mahalle Salı Pazarı’nda 4 bin nefis alaca aş dağıtımı yapıldı. Başbuğ Fatih Üçok aşureyi elleriyle vatandaşa izaz etti. Şehremini Fatih Üçok, Muharrem kocaoğlan ile ilişkin yaptığı konuşmada, “Suluova Belediyesi yerine Aşure Ayı kocaoğlan zımnında binlerce hemşerimize beraberlik, paylaşma, el birliği ve bereketin simgesi olan aşure ikramında bulunduk. Cenabıhak bütün milletimize kontak beraberlik yıldız etsin” dedi.

Üçok şunları söyledi:

“Aşure Ayı kocaoğlan içerisindeyiz. İçerinde aşure gününü barındıran tıpkısı ay. Bizim üzere adamlık tarihi için biz Müslümanlar için koskocaman hadiselerin yaşandığı ayın gününü yaşıyoruz. Geçtiğimiz cumartesi haset Selimiye Caddemizde iri benzeri kalabalıkla buluştuk ve hemşehrilerimize aşure tatlımızdan ikram ettik. İstedik ki zaman üstelik Salı Pazarı’ndaki esnaflarımıza ve bir zamanda şehrin bu bölgesinde tevakkuf fail hemşehrilerimize aşuremizden izaz edelim. Aşure birçok baklagillerden oluşan muhtelit benzeri şart, gerçekte farklılıkların zenginliğe dönüştüğü önemli benzeri araç. Bizim ülkemizdeki toplumumuzu anlatım ediyor, Suluovamıza dahi haddinden fazla benziyor. Suluovamız bile alaca aş gibidir. İlçemiz ülkemizin değişik illerinden gelmiş hemşehrilerimizin yaşadığı aynı site. Farklı dili, mezhebi, kültürü olan hemşerilerimiz Suluova’birlikte bir tane cisim olmuşlar.”

Aşure ikramına Belediye Başkanı Fatih Üçok’un yansıra Şehremaneti Başkan Yardımcıları, Suluova Belediyesi Sedir Üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. – AMASYAShare: