Şirketlerin umumi heyet namevcut olacak

Youth Holding’in toyluk araştırmaları şirketi Youth Research araştırmasına göre, eğin ve ölçülü düzey yöneticiler önümüzdeki 20 yıl zarfında şirketlerin kayırıcı kaynakları, satın alma departmanlarıyla gelişigüzel dümen kurulunun dahi tarihe karışacağını düşünüyor.
Youth Research vasıtasıyla genel ağ üstünde yapılan ve 2030 yılında hareket hayatının ve geleceğin ofisinin lacerem olacağına dayalı soruların düz aldığı ”Yarın Seni Ne Bekliyor?” araştırması, yüzdelik 39’u eğin ve ölçülü dozaj idareci, yüzde 24’ü da uzman ve uzman yardımcısı seviyesinde çalışanlar arasında yapıldı.
AA muhabirinin araştırma sonuçlarından derlediği bilgilere bakarak, araştırmanın bildirme deste çekici sorularından birisi ”2030 yılında şirketlerde hangi fonksiyonun olmayacağını düşünüyorsunuz?” idi. Burada yüzdelik 22 ile herif kaynakları ilk sırada meydan aldı. Onu yüzde 17 ile satın alma departmanı ve yüzde 14 ile umumi heyet takip etti.
Varolacağından az daha sakıncasız olunduğu gözüken fonksiyonlar ise bilgi teknolojileri (yüzde 3) ve finans (yüzdelik 8) oldu.

-GELECEĞE HAZIRLANMAK İÇİN HİÇ BİR ÖZ YAPMIYORLAR-

2030 yılında hisse senedi hayatının bittabi olacağına dayalı sorulan sorulara verilen cevaplarda orantılı adına kişilerin geleceğe hazırlanmadıkları görülüyor. Gelecekte olacak yenilikleri öngörebilmelerine rağmen kendilerine çekingen tıpkısı alengir seçtikleri özen çekiyor. Geleceğin biri yahut birileri aracılığıyla sunulacağı ve muhteşem olanın buna uymak olduğu yönünde meyil bulunuyor. ”Gelecekteki bu değişikliklere hazır olmak üzere neler yapıyorsunuz?” sorusuna karşılık veren hem karı hem erkeklerin yüzde 16’sı kalkmak üzere hiçbir öz yapmadığını tabir etti. Bu mehabet geleceğe tedarik üstüne avrat ve koca arasında benzeri fark olmadığını, genel anlayışın tıpkısı olduğunu ortaya çıkarıyor.

-GELECEĞİN SEKTÖRÜ TEKNOLOJİ VE ENERJİ-

20 sene sonra ne sektörlerin daha ruhlu hale geleceğinin sorgulandığı soruda ise yüzde 29,5 ile uygulayım bilimi ve yüzdelik 24 ile enerji sektörleri öne imdi. Bu iki sektörü yüzdelik 11 ile esenlik izleme ediyor.
Ati, teknoloji ile eşanlamlı kendisine algılanıyor ve teknolojideki değişikliklerin geleceği şekillendireceği yönünde inanç var. Burada unutulan sebep adına bu teknolojileri üretecek olanın yeniden kendileri olduğu paradigması. Teknolojinin kendi değişimlerinin benzeri yansıması olacağının göz ardı edildiği ilgi frapan bir bekçi olarak karşımıza çıkıyor.

-GELECEKTEKİ YENİLİK ELASTIKI ÇALIŞMA SAATLERİ…-

”Gelecekte hisse senedi hayatında zaman olmayan ne tür yenilikler olacak?” sorusunda ise genel heves streç mücahede saatleri, home officelerde artım ve bakir bildirişim teknolojileri yönünde oluştu. Bu da özellikle genel ağ ve canlı teknolojiler ile birlikte yaşanmaya başlanan değişimin, hisse senedi hayatında mücahede modellerini birlikte etkileyeceği yönündeki genel kanının her kırat çalışan aracılığıyla paylaşıldığını ortaya koyuyor.
”Geleceğin ofisinde aşağıdakilerden hangisi bulunmayacak?” sorusunda genel yetinme belgeç cihazı yönünde oluştu. Katılanların yüzde 27’si faksın olmayacağını söylerken, yüzdelik 19’luk bir göz kırtasiye malzemelerinin, yüzdelik 12’lik tıpkı göz ise ofisin kendisinin olmayacağını söyledi.

Share: