Saklı Yazı piyasasında ‘ayakkabı’ trendi!

Sonuç aylarda teknoloji hisselerinin işlem gördüğü Nasdaq ile korelasyonu yükselen Bitcoin, BENDE Form Bankası’nın (Fed) faiz artırımlarına başlayıp parasal genişlemede frene basacak olması, Rusya-Ukrayna savaşı kadar faktörlerle düşüşe geçti.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın halen hafif bire bir inişin tür olduğu belirtmesi ve haziran kocaoğlan amacıyla 75 baz puanlık artırım ihtimalini masadan kaldırması Bitcoin’e çokça bodur içki aldırdı. Powell’ın açıklamalarıyla Bitcoin, 40 bin dolar sınırına dayandı ama bu seviyeyi geçemedi. Ardından Naqdaq’ta yaşanan sert düşüş saklı yazı paralara da yansıdı ve Bitcoin anında 36 bin doların altına indi.

Hele saklı yazı paralarla serencam 1 yıl içerisinde tanışanlar umduklarını bulamazken, Bitcoin’birlikte yaşanan ‘testere’ trendi alt coinlerde çokça henüz balaban dalgalanmalara hastalık oldu.

Bu seviyelere ilgi!

Beceri anlamda Bitcoin/dolar paritesi 37 bin dolar desteğinin dahi altına sarkması akıbet aşama pahal. Hele haftalık kapanışın bu seviyenin altında olmaması geçişsiz. Bu gerçekleşmezse dun cepheli riskin devamı beklenebilir.

Dünya’dan Iş Korcan’ın haberinde, 35 bin 500 dolar seviyesi ile 33 bin – 34 bin dolar bandı akıbet etap ciddi destek bölgeleri adına belirtiliyor.

Hele 33 bin-34 bin dolar bindi bandı serencam paye eke. Zira mümkün hoşgörüsüz çekilmelerde paritenin bu bölgeye gerilemesi yerinde reaksiyon hareketi gelmesi gerekiyor. Menfi taktirde 30 bin dolarlı seviyelerin altının da görülme riski artacak. Parite üstünde bir iki birlikte olsa tıpkı rahatlamadan bahsedebilmemiz için ise 37 bin dolar seviyesinin üzerinde haftalık kapanış görülmesi araç. Ancak ana rahatlamanın 43 bin dolar seviyesinin konusunda çıkılmasıyla alınacağı unutulmamalı.

Pabuç NFT’lerine pahal bandaj

Saklı Yazı para piyasasındaki bu gelişmelerin beraberinde, sonuç günlerde başmak NFT’lerine tutkun uygulamalar çetin rabıta görüyor.

Korcan sistemi şöyle anlatıyor: Projenin uygulamasını telefona indiriyorsunuz. Aldığınız NTF pabuç size günlük koşma/yürüme görevi veriyor. Bu görev ayakkabının seviyesine göre değişiyor. Görevi gerçekleştirince karşılığında token alıyorsunuz. Söz Gelişi 5. seviye benzeri ayakkabıdan günde 6 token alıyorsunuz. Bu tokeni paraya çevirebildiğiniz üzere düzem de yükseltebiliyorsunuz. Erke ayakkabının seviyesine bakarak 7-8 saatte dolabiliyor, sonra o enerjiyi naşir/koşarak boşaltıyorsunuz. Seviye arttıkça elan yoğun erke doluyor ve artık açıklık ikmal ediyorsunuz. Burada şunu belirteyim, koşun bandını görevi adına getirmekte kullanamıyorsunuz, dışarıda yürümeniz gerekiyor.

Bitcoin’da kaba düşüş

 

Korsanlar, 2,8 milyon dolarlık NFT çaldı

 

Gucci, saklı yazı ile ödeme alacak

 

Share: